هدف قرار گرفتن یک تانکر نفتی آمریکایی در خلیج عدن

یک شنبه 6 اسفند 1402 - 14:0:0
هدف قرار گرفتن یک تانکر نفتی آمریکایی در خلیج عدن

سنتکام اعلام کرد کشتی آمریکایی در خلیج عدن هدف قرار گرفت.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه خاورمیانه موسوم به سنتکام روز شنبه به وقت محلی در بیانیه ای اعلام کرد: در تاریخ ۲۴ فوریه ساعت ۵ بعد از ظهر (به وقت صنعا)، کشتی یو اس اس میسون یک موشک بالستیک ضد کشتی را که از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن به سمت خلیج عدن پرتاب شده بود، سرنگون کرد.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا همچنین تصریح کرد: هدف این موشک به احتمال زیاد کشتی ام وی تورم تور، یک تانکر شیمیایی/نفتی با پرچم ایالات متحده آمریکا بود.

سنتکام در بیانیه خود آورده است: در این حمله موشکی، کشتی یو اس اس میسون و ام وی تورم تور هیچ آسیبی ندیدند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان روز جمعه به نقل از مقامات آمریکا گزارش داد دولت جو بایدن برغم فشارها و حملات نظامی علیه «حوثی ها» (انصارالله یمن) به بهانه متوقف کردن حملات علیه کشتی‌ها در دریای سرخ با مشکل مواجه شده است.

شبکه خبری سی ان ان آمریکا روز جمعه به وقت محلی گزارش داد: دولت بایدن در تلاش است تا حملات مستمر حوثی‌های مورد حمایت ایران علیه کشتی‌ها در دریای سرخ را متوقف کند و برغم آنکه آمریکا حملات گسترده ای علیه این گروه در هفته های اخیر انجام داده است، این گروه همچنان به تقویت زرادخانه های تسلیحاتی خود در داخل یمن ادامه می‌دهد.

سابرینا سینگ، معاون سخنگوی پنتاگون روزپنجشنبه گفت: «می‌دانیم که حوثی‌ها زرادخانه بزرگی در اختیار دارند. آنها بسیار توانمند هستند. سلاح‌های پیشرفته‌ای دارند به این دلیل که از ایران سلاح دریافت می‌کنند.»


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید.


یک شنبه 6 اسفند 1402 - 10:46:21

دسته بندی :
برچسب :