حمله موشکی باعث توقف کشتی انگلیسی در خلیج عدن شد

دو شنبه 30 بهمن 1402 - 12:42:52
حمله موشکی باعث توقف کشتی انگلیسی در خلیج عدن شد

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: در حمایت از ملت فلسطین و پاسخ به تجاوزگری آمریکا و انگلیس به خاک یمن، یک کشتی انگلیسی را در عملیاتی ویژه در خلیج عدن با چند فروند موشک هدف قرار دادیم.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، سرلشکر «یحیی سریع»  تاکید کرد: موشک ها به هدف اصابت و باعث توقف کشتی انگلیسی شد.
وی افزود: با توجه به میزان خسارت های وارده، این کشتی در معرض غرق شدن در خلیج عدن قرار دارد.
سرلشکر سریع گفت: عملیات ما علیه کشتی های صهیونیستی و کشتی های عازم سرزمین های اشغالی تا زمان توقف جنگ علیه نوار غزه و رفع محاصره آن ادامه خواهد یافت.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین از سرنگونی یک فروند پهپاد آمریکایی بر فراز خاک یمن خبر داد و گفت: نیروهای مسلح ما یک فروند پهپاد آمریکایی از نوع "ام کیو ۹" را در جریان جاسوسی بر فراز استان الحدیده یمن با سلاح مناسب هدف قرار دادند.
از زمان آغاز جنگ علیه غزه و تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به این منطقه، یمن بارها به رژیم اسرائیل هشدار داده و خواستار توقف این جنگ شد اما در نهایت در نوامبر۲۰۲۳ (آبان) و پس از ادامه این درگیری‌ها در غزه، حملات علیه کشتی‌های مرتبط با این رژیم را در دریای سرخ آغاز کرد.
ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی های عازم سرزمین های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 30 بهمن 1402 - 11:52:19