یمن: ناو جنگی آمریکا را در دریای سرخ هدف قرار دادیم

چهار شنبه 11 بهمن 1402 - 11:54:2
 یمن: ناو جنگی آمریکا را در دریای سرخ هدف قرار دادیم

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اشاره به هدف قرار دادن ناو جنگی آمریکا در دریای سرخ اعلام کرد که همه ناوهای جنگی آمریکایی و انگلیسی شرکت کننده در تجاوز علیه یمن، در بانک اهداف نیروهای یمنی هستند.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر به نقل از المسیره، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: نیروی دریایی ما موشک های دریایی به سمت ناو آمریکایی «یو اس اس گریولی» در دریای سرخ شلیک کرده است.
وی افزود: همه ناوهای جنگی آمریکا و انگلیس در دریای سرخ و دریای عرب که در حمله به کشور ما مشارکت دارند، در بانک اهداف نیروهای ما هستد.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت : در راستای حق دفاع مشروع از کشور و ملت و امت ما و تاکید بر تداوم حمایت یمن از فلسطین، ناوهای جنگی آمریکا و انگلیس هدف قرار خواهند گرفت.
یحیی سریع تاکید کرد: نیروهای ما بر تداوم ممانعت از حرکت کشتی های اسرائیلی یا کشتی هایی که عازم بنادر فلسطین اشغالی هستند تا زمان توقف جنگ در غزه و نیز رفع محاصره تاکید دارند.
آمریکا و انگلیس بامداد ۲۱ دی‌ماه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، به مواضع ارتش یمن حمله کرد. این حملات پس از آن انجام شد که ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا که عازم سرزمین‌های اشغالی بود را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.
نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


چهار شنبه 11 بهمن 1402 - 11:53:57