حمله نیروی دریایی یمن به یک کشتی آمریکایی

دو شنبه 9 بهمن 1402 - 11:17:15
حمله نیروی دریایی یمن به یک کشتی آمریکایی

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد ارتش این کشور یک کشتی متعلق به نیروی دریایی آمریکا را در پاسخ حملات اخیر آمریکا و انگلیس به خاک یمن هدف حمله قرار داده است.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، صبح امروز (دوشنبه)، از حمله نیروی دریایی این کشور به یک کشتی آمریکایی خبر داد و گفت: کشتی متعلق به نیروی دریایی آمریکا به نام «lewis B  puller» در خلیج عدن هدف حمله  رزمندگان یمنی قرار گرفته است .
وی افزود: این حمله با استفاده از یک موشک دریایی مناسب و در حمایت از مردم فلسطین و در پاسخ به حملات آمریکا و انگلیس به یمن انجام شده است.
آمریکا و انگلیس به دنبال عملیات‌های ارتش یمن علیه کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب اخیرا به خاک یمن حمله کرده بودند.
این حمله پس از آن انجام شد که ارتش یمن یک نفتکش انگلیسی را هدف حمله قرار داد که شبکه «المیادین» به نقل از منابع ویژه خود گزارش داد این کشتی انگلیسی در حال انتقال سوخت برای جنگنده‌های اسرائیلی بود.
ارتش یمن به دنبال تشدید حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه به هیچ کشتی اسرائیلی و کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها فلسطین اشغالی است، اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب‌المندب را نداده است. آمریکا پس از شدت گرفتن عملیات‌های ارتش یمن علیه کشتی‌‌های اسرائیلی ائتلافی بی نتیجه را برای مقابله با نیروهای مسلح یمن تشکیل داد.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 9 بهمن 1402 - 11:17:10