یمن: کشتی‌های رژیم صهیونیستی فرصتی برای عبور از دریای سرخ نخواهند داشت

شنبه 30 دی 1402 - 9:25:22
یمن:  کشتی‌های رژیم صهیونیستی فرصتی برای عبور از دریای سرخ نخواهند داشت

سخنگوی انصارالله یمن تاکید کرد حملات نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ تنها متوجه کشتی‌های اسرائیلی و متحدان آن است نه کشتی‌های سایر کشورها.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، «محمد البخیتی»  عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت: کشتیهای اسرائیلی یا کشتیهایی که به هر طریقی با آنها مرتبط هستند کوچکترین فرصتی برای عبور از دریای سرخ نخواهند داشت. 
البخیتی در مصاحبه با یک شبکه روسی درباره نگرانی سایر کشورها  برای عبور و مرور از دریای سرخ گفت: نیروهای مسلح یمن، عبور امن کشتیهای تجاری سایر کشورها از حمله کشتیهای روسی و چینی را تضمین می‌کنند.
البخیتی با بیان اینکه حملات یمن تنها متوجه کشتیهای اسرائیلی و آمریکایی است اضافه کرد، مثل سایر کشورها، علیه کشتیرانی چین و روسیه نیز هیچ تهدیدی وجود ندارد. علاوه بر آن ما آماده هستیم عبور امن کشتیهای آنها را در دریای سرخ تضمین کنیم چرا که آزادی ناوبری نقش مهمی برای کشور ما بازی می کند.
باب المندب، تنگه‌ای است میان آفریقا و شبه جزیره عربستان و مسیر خروجی دریای سرخ به اقیانوس هند که معمولاً 12 تا 15 درصد تجارت دریایی از این مسیر جریان دارد که در مجموع 85 درصد از کل تجارت جهانی را شامل می شود.
مراد منصور، پژوهشگر اقتصادی یمن در گفت‌وگو با العربی الجدید گفت که رژیم صهیونیستی به خاطر حملات یمن در دریای سرخ تا کنون بیش از 3 میلیارد دلار متضرر شده است و با حساب اینکه نیروهای مسلح یمن تصمیم گرفته‌ مانع همه کشتی‌های عازم بنادر اسرائیل صرف نظر از ملیت‌ آنها شود، این رقم خسارت احتمالاً  به بیش از ۶.۵ میلیارد دلار خواهد رسید.
به دنبال حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه و محاصره همه جانبه مردم، انصارالله یمن اعلام کرد تا زمانیکه اسرائیل مانع از ورود کمکهای بشردوستانه به مردم غزه شود کشتیهای تجاری که عازم بنادر این رژیم هستند را در دریای سرخ هدف حمله قرار خواهد داد. یمنیها تا کنون چندین کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی را توقیف و به دهها کشتی آمریکایی و اسرائیلی حمله کردند و البته دهها کشتی دیگر نیز مجبور به تغییر مسیر و یا بازگشت به مبدا شده‌اند.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


شنبه 30 دی 1402 - 9:25:18