«تروریسم» خواندن انصارالله یمن، یعنی تعهد بیشتر در حمایت از فلسطین

پنج شنبه 28 دی 1402 - 11:30:0
«تروریسم» خواندن انصارالله یمن، یعنی تعهد بیشتر در حمایت از فلسطین

انصارالله یمن به قرار گرفتن دوباره در فهرست «تروریسم» آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، سخنگو و رئیس هیات مذاکره کننده جنبش انصارالله یمن در سخنانی به تصمیم آمریکا برای قرار دادن مجدد نام این جنبش در فهرست به اصطلاح «تروریسم» خود واکنش نشان داد و تاکید کرد که چنین اقداماتی مانع حمایت یمن از ملت فلسطین نخواهد شد.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله یمن اظهار داشت: آمریکا از موضوع قرار دادن نام ما در فهرست تروریسم به دنبال اهداف سیاسی است.

وی تاکید کرد: کاری که ما در دریای سرخ انجام دادیم، نوعی فشار برای توقف جنگ غزه بود و این اقدام آمریکا، ما را از موضع قاطع‌مان در حمایت از فلسطینی‌ها منصرف نخواهد کرد.

محمد عبدالسلام همچنین تاکید کرد: تصمیم واشنگتن علیه ما اثربخشی ندارد و ما از موضع خود در حمایت از ملت فلسطین کوتاه نخواهیم آمد.

وی افزود: تصمیم اخیر آمریکا فقط ما را متعهدتر به موضع خود در حمایت از فلسطینی‌ها می‌کند.

طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا، این تصمیم ۳۰ روز پس از اعلام آن یعنی از ۱۶ فوریه اجرایی می‌شود.

آمریکا و انگلیس بامداد جمعه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند.

این حملات پس از آن انجام شد که ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا مدعی است که ائتلافی دریایی برای مقابله با عملیات ارتش یمن در دریایی سرخ ایجاد کرده است اما فرانسه، اسپانیا و ایتالیا با تایید خروج خود از این ائتلاف، از تحویل کشتی‌های جنگی خود به فرماندهی ایالات متحده خودداری کرده‌اند و تنها کشور عربی که حاضر به عضویت در آن شد، بحرین بود.


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید.


چهار شنبه 27 دی 1402 - 21:12:26

دسته بندی :