تحولات یمن؛

پایتخت یمن بار دیگر بمباران شد ؛ المشاط: یمن گورستان متجاوزان است

شنبه 23 دی 1402 - 9:11:40
پایتخت یمن بار دیگر بمباران شد ؛ المشاط:  یمن گورستان متجاوزان است

برای دومین شب پیاپی و بر اساس اخبار منتشر شده توسط منابع خبری وابسته به انصارالله، پایتخت یمن از سوی ائتلاف آمریکایی-انگلیسی بمباران شد.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  گزارش‌ها از وقوع یک انفجار مهیب در ضلع شمالی شهر صنعا، پایتخت یمن حکایت دارد. اطلاعات اولیه حاکی از حملات هوایی به فرودگاه صنعا و اطراف آن است و گفته شده که صدای مهیب انفجاری در شمال صنعا پایتخت یمن به صدا درآمد.
کانال المسیره، وابسته به انصارالله یمن در این ارتباط گزارش داد که دشمن آمریکایی-انگلیسی، پایتخت، صنعا را هدف چندین حمله قرار داد.
در این میان، اطلاعاتی درباره حملات هوایی یا حملات موشکی به فرودگاه بین‌المللی صنعا و پایگاه الدیلمی منتشر شده است.
خبرگزاری المیادین نیز  در این ارتباط اعلام کرد که اطلاعاتی در مورد حملات هوایی به پایگاه الدیلمی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی صنعا وجود دارد.
خبرگزاری رویترز هم به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد که آمریکا حمله دیگری در یمن انجام داده است.
همچنین خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقامات آمریکایی ادعا کرده است که هدف حمله جدید آمریکا در یمن، هدفی بوده است که یک تهدید به شمار می‌آمد.
تلویزیون ان بی سی نیوز هم گزارش داد: «حمله جدید به یمن از یک کشتی جنگی نیروی دریایی آمریکا انجام شده است.» اشاره‌ای به نام این ناو در گزارش اولیه نشده است.
آمریکا و انگلیس بامداد روز گذشته (جمعه) نیز درپی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند. منابع خبری بامداد جمعه گزارش دادند که ارتش ملی یمن در پاسخ به تجاوز هوایی آمریکا و انگلیس به این کشور، یک هدف متعلق به ایالات متحده در دریای سرخ را هدف قرار داده است.
ارتش یمن در هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوارغزه چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که عازم سرزمین‌های اشغالی در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب بودند، هدف قرار داده است.
نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهد داد.

المشاط: به آمریکا و انگلیس نشان خواهیم داد که «یمن گورستان متجاوزان است»

رئیس شورای عالی سیاسی یمن به آمریکا و انگلیس هشدار داد که بهای سنگینی برای تجاوزاتشان به یمن پرداخت خواهند کرد و این حقیقت را که «یمن گورستان متجاوزان است»، درک خواهند کرد.
مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن با تاکید بر اینکه تجاوز آمریکایی صهیونیستی انگلیسی غیر قابل توجیه بوده و ناقض تمام قوانین است،  خاطر نشان کرد: همچنان به جلوگیری از تردد کشتی های اسرائیلی یا کشتی هایی به مقصد فلسطین اشغالی ادامه می دهیم.
وی تصریح کرد: آمریکا و انگلیس را مسئول نظامی کردن کشتیرانی بین المللی می دانیم و ثابت خواهیم کرد که یمن گورستان متجاوزان است.
المشاط گفت :  تنها راه حل، توقف تجاوزات اسرائیل به برادرانمان در غزه است که با حمایت آمریکا ادامه دارد، راه حل تجاوز به یمن نیست.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


شنبه 23 دی 1402 - 9:11:31