حماقت بزرگ ائتلاف آمریکایی، بهای گزافی خواهد داشت

جمعه 22 دی 1402 - 9:30:0
حماقت بزرگ ائتلاف آمریکایی، بهای گزافی خواهد داشت

اعضای دفتر سیاسی جنبش انصارالله و مقامات یمنی امروز جمعه، ۱۲ ژانویه در بیانیه ای خاطر نشان کردند: حماقت بزرگ آمریکا و انگلیس عواقب سنگینی دارد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، اعضای دفتر سیاسی جنبش انصارالله و مقامات یمنی امروز جمعه، ۱۲ ژانویه با انتشار بیانیه‌هایی تجاوز آمریکا و انگلیس به کشورشان را «حماقت بزرگ» خوانده و تصریح کردند که دشمن منتظر «بهای گزاف و عواقب سنگین» این تنش‌ها باشد.

در این بیانیه آمده است «واشنگتن و لندن به زودی متوجه خواهند شد که تجاوز مستقیم به یمن بزرگترین حماقت آن‌ها در تاریخ بوده است»، این هشدار قاطع محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن به ائتلاف غربی بود.

البخیتی با یادآوری شکست‌های سابق آمریکا از صنعاء در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۵ در توئیتی نوشت که «بدون شک آنان از حماقت‌های قبلی پشیمان هستند؛ اما با آغاز جنگ علیه یمن نشان دادند که از تجربه‌های گذشته استفاده نکرده‌اند».

عضو دیگر دفتر سیاسی انصارالله یمن فضل ابوطالب ضمن تاکید بر پاسخ به این حمله آمریکایی-انگلیسی خاطرنشان کرد که این تجاوز هیچ دستاوردی برای واشنگتن و لندن نداشت؛ حتی باعث دلسردی مردم فلسطین نشد و «یمنی‌ها به مسیر خود ادامه خواهند داد».

بامداد امروز آمریکا و انگلیس در پاسخ به عملیات‌های ارتش یمن در دریای سرخ علیه کشتی‌های اسرائیلی و نیروهای آمریکایی، بیش از ۱۲ نقطه در یمن را با هواپیما، کشتی و زیردریایی مورد هدف قرار دادند. بلافاصله بعد از این حمله، نیروهای انصارالله یمن خبر دادند که در حال شلیک موشک‌های بالستیک به سمت مواضع دشمن در دریای سرخ و باب‌المندب هستند.


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید.


جمعه 22 دی 1402 - 12:32:15

دسته بندی :