«حمله پیچیده» انصارالله یمن در دریای سرخ

چهار شنبه 20 دی 1402 - 19:0:0
«حمله پیچیده»  انصارالله یمن در دریای سرخ

فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد یمنی ها ضد کشتی های اسرائیلی در دریای سرخ حمله ترکیبی و پیجیده ای اجرا کردند.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  سنتکام در بیانیه‌ خود افزوده است :  در این حمله پهپادهای تهاجمی انتحاری و موشک‌های کروز و بالستیک ضد کشتی  از یمن به سمت ده‌ها کشتی در دریای سرخ شلیک شد.
فرماندهی مرکزی آمریکا  ادعا کرد نشانه‌ای از آسیب دیدن این کشتی‌ها در رگبار حملات وجود ندارد و کشتی‌های جنگی آمریکا و انگلیس ۱۸ پهپاد، دو موشک کروز ضد کشتی و یک موشک بالستیک ضد کشتی را سرنگون کردند. 
سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس هم بامداد چهارشنبه اعلام کرد که گزارش‌هایی مبنی بر حرکت پرتابه‌های مشکوک در آب‌های دریای سرخ نزدیک به یمن دریافت کرده است.
شرکت امنیتی دریایی انگلیسی «امبری» نیز گفت که یک نفتکش، سه قایق را مشاهده کرده که از آن‌ها دو موشک به سمتش شلیک شدند.
ارتش یمن در حمایت از مردم فلسطین اعلام کرده به هیچ کشتی اسرائیلی و کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها اراضی اشغالی فلسطین است، اجازه عبور از تنگه باب‌المندب و دریای سرخ را نخواهد داد.
در پی حملات یمنی‌ها به کشتی‌های اسرائیلی و مرتبط با این رژیم، آمریکا ائتلافی بین‌المللی را تشکیل داد که با اقبال چندانی از سوی متحدانش روبرو نشده و بر اساس اعلام پنتاگون ۱۲ کشور در حال حاضر شرکای آن هستند. آمریکا همچنین به دنبال قطعنامه‌ای در شورای امنیت درباره دریانوردی در دریای سرخ است.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


چهار شنبه 20 دی 1402 - 10:47:6