رسوایی بیمارستان الشفا/ دیلی تلگراف: در این بیمارستان، «هیچ چیز پیدا نکردند.»

دو شنبه 29 آبان 1402 - 10:0:0
رسوایی بیمارستان الشفا/ دیلی تلگراف: در این بیمارستان، «هیچ چیز پیدا نکردند.»

روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف به نقل از یک پزشک نوشت، سربازان ارتش رژیم صهیونیستی حین تفتیش بیمارستان الشفای غزه برای نشان دادن ادعایشان درخصوص وجود یک پایگاه حماس در زیر این بیمارستان، «هیچ چیز پیدا نکردند.»

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، سربازان ارتش رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه گذشته به مجتمع بیمارستان الشفا در شمال غزه حمله کردند و از آن زمان تا کنون به تفتیش این مجتمع برای اثبات ادعایشان در مورد وجود آنچه که «زیرساخت به خوبی پنهان‌سازی شده» در زیر آنجا خواندند، مشغول بوده‌اند.

روزنامه دیلی تلگراف انگلیس نوشت، هنوز رژیم صهیونیستی نتوانسته سند و مدرکی در رابطه با ادعایش مبنی بر این که این بیمارستان روی یک مرکز کنترل و فرماندهی حماس قرار دارد عرضه کند. ارتش صهیونیستی قبل از حمله به این بیمارستان نیز مدعی بود که این بیمارستان یکی از مراکز مهم متعلق به حماس است.

دکتر احمد المخللاتی، پزشک جراح زاده ایرلند که در قاهره آموزش دیده و در لندن نیز پزشکی کرده و در محل تاسیسات بیمارستان الشفا گرفتار شد، گفت، نیروهای رژیم صهیونیستی در ضمن تفتیش این مجتمع بیمارستانی «هیچ چیز پیدا نکردند

او بیان داشت: «آنها هیچ نیروی مقاومتی پیدا نکرده و هیچ گلوله‌ای در داخل حوزه بیمارستان به آنها شلیک نشد

ارتش رژیم صهیونیستی روز جمعه ادعا کرد، آنچه را که «تونل دوم حماس در محل این تاسیسات» خواند بعد از یافتن «اولین ساختار زیرزمینی، تسلیحات و وانت بمب‌گذاری شده» در روز پنجشنبه در آنجا پیدا کرده است.

اما یک گزارش بی.بی.سی حاکی از آن بود که مجموعه تسلیحاتی که توسط ارتش اسرائیل در نزدیکی یک دستگاه ام.آر.آی یافت شده، بعد از حمله به بیمارستان در آن نقطه قرار داده شده است.

این ارتش بعدا مجبور شد از ادعایش به بی.بی.سی مبنی بر اینکه سربازانش لپ‌تاپی حاوی تصاویر و ویدیوهای اسرای نگهداری شده در این مجتمع را کشف کردند عقب نشینی کند.

این ارتش روز پنجشنبه مدعی شد، نیروهایش یک رایانه حامل یک عکس از یک سرباز به اسارت گرفته شده توسط حماس را پیدا کردند و این عکس از او قبل از اسیر شدن توسط این جبش گرفته شده است.


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید.


یک شنبه 28 آبان 1402 - 17:5:19

عکسهای بیشتر :

دسته بندی :