توافق با حماس برای تبادل ۵۰ اسیر به نتیجه نرسید

یک شنبه 28 آبان 1402 - 15:0:0
 توافق با حماس برای تبادل ۵۰ اسیر به نتیجه نرسید

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت اعلام کرد که تل‌آویو به واسطه‌های قطری گفته است توافق تبادل اسرا با جنبش حماس را که شامل آزادی ۵۰ اسیر صهیونیستی در غزه می‌شود، به‌طور کامل نمی‌پذیرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، رژیم صهیونیستی بر عدم تفکیک خانواده‌های اسیر شده پافشاری دارد و خواستار آزادی همه مادران و کودکان اسیر صهیونیست است.

این روزنامه صهیونیستی آورده است: تصمیم مخالفت با پیشنهاد کنونی طی جلسه شبانه کابینه جنگ رژیم صهیونیستی اتخاذ شد و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با موضع یو آو گالانت، وزیر جنگ این رژیم موافقت کرده است. هرتسی هالیوی و رونین بار، روسای ستاد ارتش و شاباک نیز این موضع را تایید کردند.

بر اساس این گزارش، کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در نهایت به زعم خود به این نتیجه رسیده است که افزایش فشارهای نظامی علیه حماس می‌تواند فرصت‌های رسیدن به توافق را بیشتر کند.

از سوی دیگر، برخی نمایندگان صهیونیست اعلام کردند که توافقی که به موجب آن ۷۰ تا۸۰ اسیر آزاد می‌شوند، همچنان مطرح بوده ‌و درحال بررسی است.

در بخشی از گزارش یدیعوت آحارنوت آمده است که در پی حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان الشفا، تماس رهبران حماس با واسطه‌های قطری قطع شده است.

از سوی دیگر، یحیی سنوار رهبر حماس در غزه تاکید کرده است که تا زمانی که ارتش صهیونیستی در بیمارستان الشفا حضور دارد، امکان انجام مذاکرات با رژیم صهیونیستی وجود ندارد.


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید.


شنبه 27 آبان 1402 - 20:27:2

دسته بندی :