مقام ارشد حزب‌الله : به پیروزی نزدیک هستیم

چهار شنبه 10 آبان 1402 - 14:0:0
مقام ارشد حزب‌الله : به پیروزی نزدیک هستیم

رئیس هیات اجرایی حزب‌الله لبنان با بیان اینکه دشمنان در جریان تحولات اخیر در اراضی اشغالی نشان دادند که به چه میزان ضعیف، ناکارآمد و شکننده هستند، گفت: به پیروزی نزدیک هستیم.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، «سیدهاشم صفی‌الدین» در دیدار با تعدادی از اصحاب رسانه ایران که از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد جمهوری اسلامی ایران به لبنان سفر کرده‌اند، با بیان اینکه افسران اسرائیلی به ما پیام می‌فرستند که قصد رویارویی با شما را نداریم، افزود: امروز سه هفته بعد از انجام عملیات طوفان‌الاقصی توسط جریان مقاومت فلسطین، صهیونیست‌ها زمین‌گیر شده‌اند و عملا کار خاصی نتوانسته‌اند انجام دهند. 
صفی‌الدین گفت: در حال حاضر در شرایطی هستیم که بیش از هر روزی به پیروزی نزدیک هستیم و آنچه که جنبش حماس انجام داد یکی از جلوه‌های توفقیات الهی بود.
این مقام ارشد حزب‌الله لبنان اظهار کرد: صهیونیست‌ها در طول ۷۰ سال گذشته می‌خواستند جریان مقاومت را از بین ببرند و اعلام می‌کردند که جریان مقاومت مسلحانه را تا آنجایی که می‌توانستند از بین برده‌اند و امنیت شهرک‌نشین‌های صهیونیست را به صورت کامل تامین کردند ولی امروز با توجه به تحولات اخیر می‌بینیم که این اتفاق نیفتاده و تمام خواب و خیال‌هایی که آن‌ها در این زمینه داشته‌اند، از بین رفته است.
رئیس هیات اجرایی حزب‌الله لبنان با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی از تحولات اخیر شوکه شده است، گفت: تصمیمی که آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان غربی رژیم صهیونیستی در جریان تحولات اخیر گرفتند نشان داد که آن‌ها نیز احمق و جاهل هستند و نتوانستند تغییری را در عرصه میدان ایجاد کنند و دلیل آن ناکارآمدی آن‌هاست.
این مقام ارشد حزب‌الله لبنان با بیان اینکه آن‌ها در طول این سه هفته تاکنون نتوانسته‌اند به اهدافی که در روزهای اول تعریف و شعارهایی که داده بودند، دست پیدا کنند، گفت: آن‌ها شعار می‌دادند که حماس را از بین می‌برند. آن‌ها همچنین این موضوع را مطرح کردند که تمام ساکنان غزه را به صحرای سینا منتقل می‌کنند ولی در انجام این کارها موفق نبودند.
صفی‌الدین با بیان اینکه این ناکامی و عدم موفقیت نشان داد که آن‌ها برنامه‌ای برای مقابله با جریان مقاومت ندارند، گفت: از طرف دیگر اهالی غزه، حماس و آزادگان جهان نشان دادند که صهیونیست‌ها کاملا ناتوان هستند. امروز بعد از سه هفته می‌بینیم که صهیونیست‌ها مفتضح و زمینگیر شده‌اند و عملا کار خاصی نتوانسته‌اند بکنند و به هیچ کدام از شعارها و اهدافی که مطرح کرده بودند دست پیدا نکرده‌اند.
وی با بیان اینکه با اینکه حدود ۴۰ هزار نیروی مسلح جهادی از حماس و جهاد اسلامی آماده مقابله و رزم در غزه هستند و آن‌ها از طریق شبکه تونلی که احداث کرده‌اند و شیوه‌های جدید جنگ شهری توانسته‌اند اسرائیل را در این بخش زمینگیر کنند، خاطرنشان کرد: اسرائیل از این شرایط عصبانی است. فلسطینی‌ها نیز علی‌رغم فشارهای صهیونیست‌ها سرزمین و خانه‌های خود را ترک نکرده‌اند. در برابر حملات مقاومت کرده‌اند و با آنکه حدود ۱۰ هزار شهید و هزاران زخمی داده‌اند در جنوب و شمال غزه پایدار ایستاده‌اند و مردم غزه هزینه مقاومت را پرداخته‌اند و این هزینه، پیروزی‌های بزرگی را برای مردم فلسطین به همراه آورده است که در تاریخ مقاومت کم‌سابقه و یا بی‌سابقه است.
وی با بیان اینکه در حمله زمینی و محاصره غزه بیش از ۵۰۰ هزار سرباز و نیروی ذخیره اسرائیل شرکت دارند و پنج لشکر به شمال غزه یورش برده‌اند و در حال عملیات هستند، ادامه داد: با این حال، آن‌ها تاکنون نتوانسته‌اند به هیچ نتیجه‌ای برسند و ارتش رژیم صهیونیستی به شدت ناامید و سرخورده است. آن‌ها ۱۵۰ هزار نیروی خود را وارد عرصه عمل کرده‌اند ولی جز کشتار غیرنظامیان، کودکان، زنان و تخریب مساجد، بیمارستان‌ها، کلیساها و مدارس نتوانستند دستاورد دیگری داشته باشند و این یک افتضاح بزرگ برای رژیم صهیونیستی است. آمریکایی‌ها و غربی‌ها به صورت علنی در رسانه‌های خود بعد از مشاهده بی‌عملی ارتش رژیم صهیونیستی و هزینه‌ای که این بی‌عملی به آن‌ها تحمیل کرده است، این نصیحت را به صهیونیست‌ها می‌کند که از درگیری بیشتر در حوزه زمینی و توسعه جنگ در این حوزه پرهیز کنند.
رئیس هیات اجرایی حزب‌الله لبنان تاکید کرد نتایج عملیات طوفان‌الاقصی چشمگیر است و ما همچنان نتوانسته‌ایم به تمام ابعاد این عملیات بپردازیم و این جز مواردی است که نیازمند آن است که کارشناسان به ابعاد مختلف آن بپردازند.
صفی‌الدین گفت: این موضوع باید مطرح شود که رژیم صهیونیستی که مغرور بود و همچنان دست به اشغالگری و شهرک‌سازی می‌زد و به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نبود، امروز ذلیل شده است و تمام سرویس‌های امنیتی‌ای که در غزه فعالیت می‌کردند از جمله سرویس امنیتی اسرائیل و مجموع سرویس‌های امنیتی کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه و برخی از کشورهای عربی هیچ‌کدام نتوانستند این عملیات بزرگ را پیش‌بینی کنند.
صفی‌الدین با بیان اینکه ما از عملیات طوفان‌الاقصی اطلاعی نداشتیم و این قدرت اطلاعاتی و نظامی فلسطینی‌ها بود که رژیم صهیونیستی را اینگونه به زانو درآورد، افزود: بعد از این عملیات کنترل نظامی، سیاسی و اطلاعاتی اسرائیل فروپاشید و آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها مجبور شدند که سراسیمه به اسرائیل بیایند تا این رژیم را به نوعی سرپا نگه دارند و مانع اضمحلال آن شوند. آن‌ها دچار ترس و واهمه شده بودند و فکر می‌کردند که از همه سمت‌ها به آن‌ها حمله شده است و جبهه مقاومت ریشه این جریان را از بین خواهد برد لذا به سرعت وارد اسرائیل شدند، از اسرائیل حمایت کردند و آمریکایی‌ها برای اینکه معارضان و مخالفان نتانیاهو را فعلا ساکت نگه دارند با توجه به اینکه آن‌ها از قبل با نتانیاهو اختلافات زیادی داشتند و شاهد برگزاری تظاهرات‌هایی بر علیه نتانیاهو بودیم، کمیته مشترکی را تشکیل دادند و نتانیاهو نیز مجبور شد که به آن گردن بنهد تا جنگ را به پیش ببرد و نگذارند که این روند به فروپاشی کامل اسرائیل بینجامد.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


چهار شنبه 10 آبان 1402 - 9:44:20