شعار ایام معصومیه سال 1402 اعلام شد

دو شنبه 17 مهر 1402 - 11:12:17
شعار ایام معصومیه سال 1402 اعلام شد

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت شعار محوری ایام سالروز ورود تا رحلت شهادت‌گونه حضرت معصومه(س) را «در پناه اخت الرضا، اسوه عفاف و جهاد تبیین» اعلام کرد.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  آیت‌الله سید محمد سعیدی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم که در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد، با تبریک میلاد پیامبر (ص) و امام صادق علیه‌السلام اظهار داشت : پیامبر (ص) قرآن و عترت را به‌رسم امانت به امت خود سپردند و فرمودند هرکس به این دو تمسک کند هیچگاه گمراه نمی‌شود؛ ولی گمراهان عالم تمام‌قد در مقابل این دو میراث بزرگ ایستادند و جز شکست چیز دیگری برای آنها نخواهد بود.
وی با اشاره به سالروز ورود حضرت معصومه(س) به شهر مقدس قم،(۲۲ ربیع الاول) تصریح کرد: قم قبل از ورود حضرت معصومه(س)، برای اهل‌بیت (ع) پر جاذبه و پر رمز و راز بود و مکتب اصیل اهل‌بیت (ع) به این شهر منتقل شده بود؛ ولی با ورود کریمه آل الله (س) به شهر قم این مکتب ارتقای جدی پیدا کرد.
 تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه امام صادق(ع) قبل از میلاد کریمه اهل‌بیت (س) از حضور ایشان در شهر قم خبر دادند، گفت: حضرت معصومه(س) وقتی در مدینه بودند با جهاد تبیین تلاش می‌کردند حق را بیان کنند و بعد هم که مأموریت پیدا کردند از وطنشان هجرت کنند و مهاجر الی الله شوند و در شهر قم مستقر شدند و باعث خیروبرکت مضاعف برای این شهر شدند حرم اهل‌بیت عینیت پیدا کرد.
 وی با بیان اینکه با ورود کریمه اهل‌بیت (س) شهر قم رونق گرفت و تا کنون بر رونق این شهر افزوده شده است افزود: در این سرزمین پر ارزش مردان و زنانی تربیت شدند که از سوی خداوند و اهل‌بیت (ع) بر آنها سلام فرستاده شده و یکی از این افراد امام راحل بودند که انقلاب اسلامی ایران را شکل دادند.
آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه باید در هر حوزه‌ای که هستیم تلاش کنیم تا بتوانیم قدوم این حضرت را گرامی بداریم افزود: قم باید هم از نظر شکل، صورت و معماری، هم از نظر عفاف، حجاب و زیست معنوی، هم از نظر علمی و فرهنگی، هم از نظر امنیت و نظم و هم از جهات اقتصادی متناسب با اهل‌بیت و به‌ویژه حضرت معصومه(س) باشد.
وی شعار محوری ایام معصومیه را «در پناه اخت الرضا، اسوه عفاف و جهاد تبیین» اعلام کرد و گفت: حضرت معصومه(س) با حفظ عفاف اسوه بودند و با بیانات و رفتارشان جهاد تبیین کردند که باید این دو ویژگی بارز ایشان سرلوحه کار ما باشد.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید
از صفحات دین و زندگی و ندای نور الکوثر فارسی دیدن کنید


دو شنبه 17 مهر 1402 - 11:12:9

پربازدیدها