ارتش اشغالگر آمریکا به سرقت نفت سوریه ادامه می دهد

دو شنبه 10 مهر 1402 - 19:0:0
ارتش  اشغالگر آمریکا به سرقت نفت سوریه  ادامه می دهد

نظامیان آمریکایی به سرقت نفت سوریه و خارج کردن آن از میادین نفتی این کشور در استان‌های حسکه و دیرالزور و انتقال آن به اقلیم کردستان عراق ادامه می‌دهند.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  منابع آگاه اعلام کردند که نظامیان آمریکا روزانه حدود ۴۰ تانکر حامل نفت سرقتی سوریه را از طریق دو گذرگاه غیرقانونی «الولید» و «المحمودیه» به پایگاه‌هایشان در اقلیم کردستان عراق منتقل می‌کنند.
طبق این گزارش، همزمان آمریکایی‌ها همچنان به تجهیز پایگاه‌های غیرقانونی‌شان در کانتون «الجزیره» سوریه ادامه می‌دهند و تقریبا به صورت روزانه تجهیزاتی را از اقلیم کردستان عراق به این پایگاه‌ها منتقل می‌کنند.
منابع محلی در حومه حسکه در این باره اعلام کردند که آمریکایی‌ها یکشنبه یک کاروان نظامی متشکل از ۲۰ کامیون حامل تانکر سوخت و تجهیزات لجستیکی را به پایگاه‌هایشان در حومه شهر حسکه منتقل کردند.
طبق این گزارش، این دومین کاروان نظامی آمریکا است که طی ۲۴ ساعت گذشته وارد حسکه شده است. منابع مذکور اعلام کردند که پیش از این نیز یک کاروان متشکل از ۳۰ کامیون محموله نظامی خود را در پایگاه‌های واشنگتن در منطقه تخلیه کرده بود.
اشغالگران آمریکایی‌ به بهانه مقابله با داعش و به شکل غیر قانونی در سوریه حضور دارند تا منابع طبیعی آن از جمله نفت و گندم را به سرقت ببرند.
کاروان‌های آمریکایی تقریبا هر روز از گذرگاه‌های مرزی غیر رسمی عراق با سوریه یعنی همان منطقه شرق فرات که تحت کنترل آمریکا و هم‌پیمانانش در این منطقه قرار دارد، عبور می‌کنند، این کاروان‌ها شامل ده‌ها تانکر حامل نفت سرقتی سوریه به مقصد کردستان عراق است که به گفته برخی طرف‌های سیاسی بخشی از درآمد آن برای حمایت از تروریسم و ادامه عملیات‌های جنایتکارانه آن در عراق و سوریه هزینه می‌شود.
پیشتر «محمد فواز»، نماینده پارلمان سوریه ضمن هشدار درباره استمرار سرقت نفت این کشور توسط اشغالگران آمریکایی تاکید کرده بود، هدف اصلی از این سرقت‌ها گرسنه نگه داشتن ملت سوریه و نابودی اقتصادی این کشور و حق شهروندان آن برای استفاده از نفت خود است.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 10 مهر 1402 - 10:7:29