جروزالم پست : نتانیاهو و اسرائیل ضعیف‌‌ترین حضور را در سازمان ملل داشتند

چهار شنبه 5 مهر 1402 - 11:13:43
جروزالم پست : نتانیاهو و اسرائیل ضعیف‌‌ترین حضور را در سازمان ملل داشتند

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست با انتقاد از عملکرد ضعیف نتانیاهو در آخرین سفر خود به آمریکا و حضور در مجمع عمومی سازمان ملل ، این سفر را ضعیف‌‌ترین حضور رژیم صهیونیستی و بنیامین نتانیاهو در سازمان ملل توصیف کرد.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، این رسانه صهیونیستی در تبیین علل این ضعف هم نوشت: جریان تظاهرات علیه بنیامین نتانیاهو و کابینه‌اش که در داخل در اعتراض به اصلاحات قضائی ادامه داشت به ایالات متحده هم کشیده شد امری که باعث شد نه‌تنها نتانیاهو نتواند هیچ راهی برای لذت بردن از این سفر پیدا کند بلکه حتی نتوانست به اهداف ترسیم‌شده خود هم نایل گردد.
در ادامه این گزارش آمده است، حتی چند بار هم که فرصتی پیش آمد تا وی در رابطه با تظاهرات سخنی به‌میان آورد باز هم نخست وزیر اسرائیل به‌دید حقارت به تظاهرکنندگان نگریست و با الفاظی صریح به تمسخر آنها پرداخت.
جروزالم پست  افزود: علت دومی که این سفر را به بدترین سفر تبدیل کرده، دیدار او با میلیاردر آمریکایی ایلان ماسک بود که در جریان دیدار از کارخانه خودروسازی تسلا در ایالت کالیفرنیا انجام گرفت و وقتی سخن در رابطه با اصلاحات قضائی به میان آمد، نتانیاهو در گافی بزرگ این اصلاحات را بد توصیف کرد.
این روزنامه صهیونیستی نوشت: علت سوم نیز در جریان دیدار نتانیاهو و بایدن می‌توان دید که رئیس جمهور آمریکا با وجود آن که برای 9 ماه حاضر به دیدار او نشده بود، این بار نیز از نتانیاهو برای حضور در کاخ سفید دعوت به‌عمل نیاورد و آن را به‌دلیل اقدامات کابینه‌اش در راطه با برنامه‌های اصلاحات قضائی دانست،
این در حالی است که به‌نوشته جروزالم پست نتانیاهو به‌شدت به دعوت شدن به کاخ سفید در حاشیه حضور و سخنرانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل دل بسته بود.
اما با وجود تمام تلاش‌های انجام‌گرفته، دست‌آخر نخست وزیر اسرائیل موفق شد با رئیس جمهور آمریکا آن هم برای مدت یک ساعت در یک هتل در نیویورک ملاقات کند و به‌دلیل محل برگزاری دیدار نتانیاهو نیم ساعت دیرتر به محل رسید.
آنچه بر این شکست و ناکامی نتانیاهو افزود، بی‌تفاوتی رسانه‌های آمریکایی نسبت به گفتگو با وی بود، در حالی که بازتاب رسانه‌های اسرائیلی هم از این حضور بسیار ضعیف و بد بود، شاید به همین دلیل او در گفتگویش با فاکس نیوز و سی‌ان‌ان بسیار عصبی و پرخاشگر به‌نظر می‌رسید.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


چهار شنبه 5 مهر 1402 - 10:9:32