رسانه‌های عبری: امنیت لبنان نتیجه توان بازدارندگی حزب‌الله است

دو شنبه 13 شهریور 1402 - 19:0:0
رسانه‌های عبری: امنیت لبنان نتیجه توان بازدارندگی حزب‌الله است

کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی در گزارشی اذعان کرد که الگویی که حزب الله در گفتمان بازدارندگی مقاومتی خود در لبنان پی‌ریزی کرده، این کشور را به گواه رهبران این جنبش به یکی از کشورهای امن مبدل کرده است.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  کانال عبری زبان «۱۳» رژیم صهیونیستی در گزارشی از قدرت بازدارندگی جنبش حزب الله لبنان در مقابله با تهدیدات نوشت: با معادله بازدارندگی که سران جنبش حزب الله در لبنان ایجاد کرده‌اند؛ به گواه آنان، لبنان را به نقطه‌ای امن‌تر در منطقه مبدل کرده است.

بر پایه این گزارش، «ایال زیسر» استاد دانشگاه تل آویو در گفت‌وگویی که در کانال ۱۳ با وی درباره دیدار بین سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله، زیاد النخاله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی و صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، انجام شد، بر تبدیل شدن لبنان به مکانی امن برای رهبران مقاومت تأکید کرد.
استاد دانشگاه تل آویو گفت: پیامی که رهبران مقاومت می‌خواستند ابلاغ کنند این بود که محور مقاومت قوی و متحد و این قطعاً پیام مهمی است.
زیسر افزود: هماهنگی بین این رهبران به این معناست که وقتی عملیاتی در قدس یا کرانه باختری انجام می‌شود، ممکن است موضوع به غزه و شاید به لبنان هم کشیده شود.
وی ادامه داد: رهبران مقاومت ضعف «اسرائیل» و آنچه را که با کابینه کنونی درحال رخ دادن است، می‌بینند و این موضوع باعث می‌شود که همچنان به چالش و تحریک «اسرائیل» ادامه دهند، همان‌طور که مثلاً در مرزهای شمالی اتفاق می‌افتد بنابراین باید نگران بود.
زیسر همچنین سخنان سید حسن نصرالله را پس از تهدید بنیامین نتانیاهو مبنی بر تعقیب رهبران مقاومت در «غزه، کرانه باختری و هر جای دیگر» یادآور شد که گفته بود: هر گونه ترور در خاک لبنان که یک لبنانی، فلسطینی، ایرانی یا هر کسی را هدف قرار دهد، بدون پاسخ نخواهد ماند.
دبیرکل حزب الله لبنان روز شنبه در دیدار با زیاد النخاله و صالح العاروری آخرین تحولات سیاسی به ویژه تحولات فلسطین اشغالی را مورد بررسی قرار داد و بر هماهنگی امنیتی و نظامی برای اتخاذ تصمیم مناسب تأکید کرد.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 13 شهریور 1402 - 8:58:18