دبیرکل حزب الله: قاطعانه با تروریسم اسرائیل مقابله می‌کنیم

سه شنبه 7 شهریور 1402 - 7:3:6
دبیرکل حزب الله: قاطعانه با تروریسم اسرائیل مقابله می‌کنیم

دبیرکل حزب الله با بیان این که هرگونه عملیات ترور دشمن صهیونیستی در لبنان با پاسخی قوی و قاطع مواجه خواهد شد، تصریح کرد: ما هرگز اجازه نمی‌دهیم لبنان به میدان ترور تبدیل شود.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان دوشنبه شب به مناسبت سالروز آزادسازی ارتفاعات لبنان از چنگ تروریست‌های تکفیری که به «آزادسازی دوم» معروف است، گفت آزادسازی الجرود، تجربه دیگری از موفقیت معادله ارتش، مردم و مقاومت در لبنان بود.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه هدف گروه‌های تکفیری از تسلط بر بخش‌هایی از خاک لبنان، تبدیل کردن آن به بخشی از نقشه خلافت داعش بود، تصریح کرد: نباید این را فراموش کنیم مدعیان حاکمیت، از گروه‌های تکفیری که خاک لبنان را اشغال کردند و به تجاوز علیه لبنان پرداخته و افسران و نظامیان لبنانی را کشتند، حمایت کردند.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: دولت لبنان زیر فشار آمریکا، به ارتش لبنان اجازه حمله علیه تروریست‌ها  را نداد. آمریکایی‌ها ارتش لبنان را تهدید کردند که در صورت حمله به تروریست‌ها، کمک‌های خود را متوقف خواهند کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه هرگونه عملیات ترور دشمن صهیونیستی در لبنان با پاسخی قوی و قاطع مواجه خواهد شد، تصریح کرد: ما هرگز اجازه نمی‌دهیم لبنان به میدان ترور تبدیل شود. نه تهدید و نه اجرای آن، مقاومت را متوقف نخواهد کرد بلکه موجب قدرت گرفتن هرچه بیشتر آن خواهد شد.

نصرالله خاطرنشان کرد: اجازه نمی‌دهیم لبنان دوباره به عرصه ترور تبدیل شود و هرگز تغییر قواعد درگیری با دشمن صهیونیستی را نخواهیم پذیرفت و این رژیم باید این را به خوبی بداند.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه با تأکید بر اینکه مقاومت در کرانه باختری بیانگر عزم و اراده قاطع فلسطینیان است، ادامه داد: دشمن صهیونیست باید اذعان کند که گرفتار یک بحران تاریخی، وجودی و راهبردی شده که هیچ راه برون رفتی از آن وجود ندارد. 

سید نصرالله ادامه داد: با تقویت مقاومت در کرانه باختری و با توجه به عجز و ناتوانی اسرائیل، نتانیاهو سعی کرد آنچه را که در کرانه باختری اتفاق می‌افتد، به‌عنوان نقشه ایران به تصویر بکشد.

وی تأکید کرد آنچه در سوریه اتفاق می افتد یک پروژه آمریکایی است که در آن آمریکا از تعدادی از کشورهای منطقه که از این پروژه حمایت کردند، کمک خواست. رهبر واقعی از روز اول جنگ سوریه، به اعتراف خود سفیر آمریکا در دمشق، آمریکا بود.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: به بهانه داعش، نیروهای آمریکایی به عراق بازگشتند و به بهانه داعش برای اشغال شرق فرات وارد شدند. زمانی که آنها دریافتند که پروژه نظامی شکست خورده و وضعیت سوریه رو به بهبودی پیش رفته، این آمریکا بود که با اعمال قانون سزار و تحریم ها، سوریه را در تنگنا قرار داده است.

سید نصرالله ادامه داد: سوریه و متحدانش به سادگی می توانند شرق فرات را آزاد کنند اما این منطقه تحت اشغال نیروهای آمریکایی است. نبرد شرق فرات با شبه نظامیان قسد نیست و نبرد در آنجا ممکن است به یک درگیری منطقه‌ای و بین‌المللی تبدیل شود. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید


سه شنبه 7 شهریور 1402 - 7:2:59