پاسخ سیدحسن نصرالله به تهدیدات رژیم صهیونیستی

سه شنبه 24 مرداد 1402 - 9:19:34
پاسخ سیدحسن نصرالله به تهدیدات رژیم صهیونیستی

دبیرکل حزب الله لبنان در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی درباره بازگرداندن لبنان به عصر حجر تاکید کرد در این صورت ما هم اسرائیل را به عصر حجر باز خواهیم گرداند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، «سیدحسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب الله لبنان روز دوشنبه به مناسبت هفدهمین سالروز پیروزی مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه سال 2006 سخنان مهمی ایراد کرد.

نصرالله در آغاز سخنرانی خود با اشاره به اینکه آمریکا تصمیم گرفته است بار دیگر گروه تروریستی داعش به صحنه بازگردد، گفت: وظیفه ماست که بر اساس تسلسل زمانی تسلیت بگوییم: شهدای عملیات انتحاری داعش در پاکستان، حمله داعش به ارتش سوریه و حمله شب گذشته این گروه تروریستی به حرم حضرت شاهچراغ (ع). به همه بازماندگان این حادثه، شهادت عزیزانشان را تسلیت می‌گویم و برای افراد زخمی نیز شفای عاجل مسئلت دارم.

وی با بیان اینکه در سال 2006 و در چنین روزی، مردم مناطق مختلف لبنان بدون هیچ توجهی به تهدیدهای صهیونیستها به منازل خود بازگشتند، ادامه داد: این بازگشت شجاعانه نشانگر ثبات ملت ما و پایبندی به این خاک و گزینه مقاومت است؛ حال تفاوتی ندارد که چه جانفشانیهایی باید صورت گیرد. مردم تمامی محاسبات مربوط به جریان 14 مارس (وابسته به غرب) را بر هم زدند؛ زیرا بسیاری تأکید داشتند زمانی که مردم به منازل خود بازگردند و حجم ویرانی را مشاهده کنند، مقاومت را مسئول این مسئله بدانند، ولی آنچه رخ داد، بر عکس بود. مهمترین عنوان امروز، صحنه‌های مردمی بود که به مقاومت و پیروزی در لبنان باور داشتند.

دبیر کل حزب الله با اشاره به اینکه در این جنگ با چشم خود، مصادیق تحقق وعده‌های الهی مشاهده کردیم، افزود: خداوند را به خاطر کمکهایش شکر می‌گویم. در هر مناسبتی باید از تمام کسانی که در رقم زدن این حماسه، معجزه و اسطوره نقش داشتند، کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم، از جمله مردم، رزمندگان، نهادهای نظامی، شهدا، ایران، سوریه و تمامی کشورهایی که از مقاومت حمایت کردند.

نصرالله با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی در این جنگ، در کنار ما قرار داشت و از ما حمایت کرد، خاطر نشان کرد: در سالهای گذشته بارها تأکید کردیم که پیروزی جنگ 33 روزه، پیروزی الهی و تاریخی بود؛ زیرا با توجه به حجم جنگ و حجم حمایت از اسرائیل و توطئه علیه ما، این پیروزی، تاریخی بود و آثار این جنگ تا مدتها باقی خواهد ماند.

وی با اشاره به اثرات این جنگ در ایجاد معادله بازدارندگی و آگاهی دشمن از میزان قدرت مقاومت، ادامه داد: آنچه سال گذشته در مسئله ترسیم مرزهای دریایی رخ داد هم از نتایج این جنگ بود. اگر این جنگ نبود، این دستاورد هم به دست نمی‌آمد.

وی با اشاره به اینکه مقاومت توانسته است جبهه داخلی اسرائیل را وارد جنگ کند، ادامه داد: اسرائیل یک عقیده امنیتی داشت مبنی بر سه اصل: بازدارندگی، هشدار و جنگ. پس از سال 2006 عنصر چهارمی را به این اصل اضافه کردند: دفاع و حمایت. این مسئله مربوط به جبهه داخلی آنان است. پس از این تاریخ، راهبردهای دشمن تغییر کرد. ساخت پناهگاه جزء دفاع سلبی و دفع حملات موشکی جزء دفاع ایجابی این رژیم است. به همین دلیل در حال حاضر به دنبال پدافندهای هوایی است که نشانگر شکست وحشتناک آنان است.

دبیر کل حزب الله با تأکید بر این که صهیونیست ها هر سال مانورهایی برگزار می‌کنند تا به زعم خود، جبهه داخلی را تقویت کنند، خاطر نشان کرد: آنان به این نتیجه رسیده‌اند که جبهه داخلی آماده جنگ نیست. حلقه مفقوده در جبهه داخلی اسرائیل، بی‌اعتمادی [به فرماندهان نظامی و مسئولان سیاسی] است. اشغالگران حاضر به فداکاری و پذیرش تبعات جنگ نیستند. پس از جنگ 33 روزه، تصویر ارتش شکست ناپذیر اسرائیل از بین رفت. از آن زمان، ضعف و سستی در ارتش این رژیم نفوذ کرد.

وی با اشاره به این که دشمن صهیونیستی از حمله به وضعیت دفاع رسیده است و محور مقاومت هم تا حدود زیادی، ابتکار عمل را در دست دارد، بیان کرد: اختلافات سیاسی باعث شده است ارتش اسرائیل بدترین وضعیت را در طول تاریخ خود داشته باشد. اسرائیل امروز پشت دیوارهای لبنان و غزه پنهان شده است. چند هفته پیش هم خواندیم که آنها با اردن هم دیوار خواهند کشید تا از انتقال سلاح به نیروهای مقاومت در کرانه باختری جلوگیری کنند.

دبیر کل حزب الله با تأکید بر اینکه وزیر جنگ دشمن چند روز پیش، در نوار مرزی، تهدید کرده بود که لبنان را به عصر حجر بازخواهد گرداند، گفت: ما انکار نمی‌کنیم که اسرائیل با تجهیزات خود و آمریکا می‌تواند این کار را انجام دهد. این چیز جدیدی نیست. نکته جدید این است که لبنان و مقاومت می‌توانند چه کاری انجام دهند. فرماندهان و سران دشمن این را به خوبی می‌دانند، ولی فقط به دنبال مانورهای رسانه‌ای هستند که هیچ ارزشی برای ما ندارد. به فرماندهان دشمن می‌گویم که اگر با لبنان وارد جنگ شوید، شما نیز به عصر حجر بازخواهید گشت.

نصرالله با بیان اینکه حزب الله برای حمله به همه فرودگاههای نظامی و غیر نظامی، پایگاههای نیروی هوایی، نیروگاههای تولید برق و آب، مراکز ارتباطی اصلی، زیرساختها، پالایشگاههای اسرائیلی، چند موشک نقطه‌زن  نیاز دارد، گفت: من از برخی از ژنرالهای اسرائیلی شنیدم که امروز موشکهای نقطه‌زنی که می‌توانند به مراکز هسته‌ای و زیرساختهای اسرائیل برسد، بسیار زیاد است. اگر جنگ اسرائیل با همه محور مقاومت باشد، دیگر چیزی به نام اسرائیل وجود نخواهد داشت. فرماندهان دشمن باید بدانند که  بازی با مرگ را آغاز کرده‌اند. این تهدیدها ما را نمی‌ترساند. لبنان عناصر قدرتی در اختیار دارد که می‌تواند در برابر دشمن بازدارندگی ایجاد کند.

وی با تأکید بر اینکه مقاومت، بقیه نقاط مرزی اشغالی را بازپس خواهد گرفت و سپر واقعی برای دفاع از لبنان خواهد بود، افزود: امروز دشمن از نظر سیاسی، نظامی، مردمی و روحی، بسیار ضعیفتر از سال 2006 است ولی محور مقاومت، بسیار قویتر از آن زمان شده است. 


 

ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


سه شنبه 24 مرداد 1402 - 9:18:55