اطلاع‌یابی وزیر امور خارجه از وضعیت حجاج ایرانی

دو شنبه 15 خرداد 1402 - 11:51:31
اطلاع‌یابی وزیر امور خارجه  از وضعیت حجاج ایرانی

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در خصوص آخرین وضعیت حجاج ایرانی بیت الله الحرام کسب اطلاع کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در خصوص آخرین وضعیت حجاج ایرانی بیت الله الحرام کسب اطلاع کرد.

وزیر امور خارجه در این تماس تلفنی گزارشی از گفتگوی انجام شده در حاشیه اجلاس بریکس پلاس در کیپ تاون آفریقای جنوبی با فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان سعودی، در خصوص مناسبات فی‌مابین و خصوصاً تسهیلات مرتبط با حجاج کشورمان ارائه کرد.

حجت الاسلام سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز در این گفتگوی تلفنی از شرایط مطلوب حجاج ایرانی بیت الله الحرام خبر داد و ابراز امیدواری کرد که امسال همه مسلمانان، امت اسلام و ایرانیانی که به مکه مکرمه و مدینه منوره مشرف می‌شوند، زیارت و حجی موفق و سرشار از معنویت به‌جای آورند.

امیرعبداللهیان همچنین در تماس تلفنی با سرپرست موقت سفارت کشورمان در ریاض در جریان آخرین وضعیت و برنامه ریزی انجام شده برای افتتاح سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض و سرکنسولگری در جده قرار گرفت.

وزیر امور خارجه در این گفتگوی تلفنی ضمن ابراز خرسندی از انجام خوب امور زوار کشورمان در سرزمین وحی، بر مساعدت کامل سفارت کشورمان جهت تسهیل امور حجاج ایرانی و در تماس با مقامات ذیربط عربستان سعودی تاکید کرد.


 

ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


دو شنبه 15 خرداد 1402 - 11:50:34