توانمندی های حزب الله لبنان، چالش اصلی رژیم صهیونیستی 

چهار شنبه 3 خرداد 1402 - 19:5:0
توانمندی های حزب الله لبنان، چالش اصلی رژیم صهیونیستی 

رئیس فعلی ستاد ارتش رژیم صهیونیستی جنگ در برابر حزب الله لبنان را جدی‌ترین تهدید علیه این رژیم دانست و گفت: نبرد در جبهه شمالی کار دشواری خواهد بود.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر به نقل از سایت خبری المیادین، هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی نسبت به توانایی‌های روزافزون حزب الله لبنان هشدار داد و آن را چالش اصلی پیش روی رژیم صهیونیستی توصیف کرد و گفت، برای دستیابی به برتری باید یک ابتکارعملی اندیشید.
در همین زمینه، گادی آیزنکوت، نماینده کنست و رئیس سابق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی نیز گفت: دو تهدید بزرگ پیش روی اسرائیل عبارتند از: ایران هسته‌ای و آرمان فلسطین.
این در حالی است که آهارون هالیوا، رئیس بخش اطلاعات نظامی رژیم اشغالگر اسرائیل هم روز دوشنبه گفت: ایران تهدید واقعی برای اسرائیل است.
وی در سخنرانی خود در کنفرانس "هرتزلیا" با اشاره به اینکه "روی رویارویی با ایران به رویارویی مستقیم تبدیل شده است"، گفت، این رویارویی "در چند حوزه است نه فقط در زمینه هسته‌ای" و احتمال تشدید که ممکن است به جنگ بدل شود، کم نیست.
ارزیابی‌های راهبردی ارائه شده توسط موسسه مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی  (INSS) در ابتدای سال جاری نشان می‌دهد که اصلی‌ترین تهدید داخلی این رژیم در سال جاری میلادی تشدید تنش در صحنه فلسطین و در خارج، ایران است.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


چهار شنبه 3 خرداد 1402 - 15:48:53