سایت عبری زبان واللا؛

سلاح‌های پیشرفته حزب الله ، تهدیدی برای سکوهای گازی اسرائیل

شنبه 26 فروردین 1402 - 10:18:35
سلاح‌های پیشرفته حزب الله ، تهدیدی برای سکوهای گازی اسرائیل

پایگاه اینترنتی صهیونیستی «واللا» اعلام کرد که حزب الله لبنان با ارتقای سلاح‌های پیشرفته خود از جمله موشک‌های ساحلی که تهدید واقعی برای سکوهای گازی و کشتی‌ها هستند، تل آویو را تهدید می‌کند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  واللا به نقل از یک منبع نظامی اسرائیلی ادعا کرد: زرادخانه حزب الله که شامل موشک‌های ساحلی است که می‌تواند کشتی‌ها و سکوهای گازی را تهدید کند نشان می‌دهد این حزب در انتقال سلاح پیشرفته از ایران و سوریه به لبنان موفق بوده است. حزب الله توانسته طی سال‌های اخیر قدرت خود را به طور کامل تقویت کند.
این منبع اعلام کرد: دستگاه امنیتی اسرائیل همچنین نگران طرح مشترک ایران، حزب الله و گروه‌های فلسطینی برای هماهنگی عملیات نظامی علیه اسرائیل در چندین جبهه است. نگرانی اسرائیل از افزایش فعالیت‌های حزب الله درباره جمع آوری اطلاعات دریایی از اهداف اسرائیلی از جمله کشتی‌ها، سکوهای گازی و زیرساخت در طول ساحل است.
این منبع مدعی شد: یوآو گالانت، وزیر جنگ اسرائیل در آخرین ارزیابی اوضاع به اطلاعاتی درباره تلاش‌های حزب الله لبنان با حمایت ایران و سوریه برای دستیابی به سلاح پیشرفته رسیده است. همچنین این حزب برای دستیابی به موشک‌های زمین به هوا برای تهدید کشتی‌های حامل موشک و جنگنده وابسته به ارتش اسرائیل تلاش می‌کند. یکی از اهداف اصلی حزب الله دستیابی به سامانه موشکی یاخونت روسیه در سوریه است.
این منبع اعلام کرد: ارتش اسرائیل در ماه میلادی گذشته مأموریت‌های جمع آوری اطلاعات دریایی را افزایش داده است که از جمله آن سورتی‌های پرواز برای رصد فعالیت‌های حزب الله در عرصه دریایی است.
این منبع بر افزایش نگرانی‌های رژیم صهیونیستی از حمله دریایی حزب الله یا گروه‌های مسلح فلسطینی حاضر در لبنان از طریق زیردریایی‌ها یا کشتی‌ها یا موشک‌هایی که در دوره کوتاهی شلیک می‌شوند، تأکید کرد.
این منبع تأکید کرد: این نگرانی‌ها به ارزیابی شعبه اطلاعات نظامی اسرائیل اضافه می‌شود که معتقد است اسرائیل به جنگ نزدیک‌تر است تا به صلح.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


شنبه 26 فروردین 1402 - 10:14:55