آغاز ثبت‌نام سفر عتبات در شب‌های قدر

شنبه 5 فروردین 1402 - 15:49:7
آغاز ثبت‌نام سفر عتبات در شب‌های قدر

ثبت‌نام سفر عتبات در شب‌های قدر آغاز شد و متقاضیان این سفر می‌توانند با یکی از کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت به این سفر معنوی مشرف شوند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  سفر عتبات در ماه رمضان از سوم فرودین آغاز شده است ‌با توجه به اینکه نوروز امسال مصادف با ماه مبارک رمضان است، این سفرها با استقبال خوبی انجام می‌شود. 
این امر در حالی است که سال‌های گذشته سفر به عتبات در نیمه نخست ماه رمضان انجام نمی‌شد و افراد هم از این سفرها استقبال نمی‌کردند. با این وجود، امسال پس از باز شدن مرزهای زمینی و هوایی در نوروز، عاشقان حسینی به زیارت ارباب مشرف می‌شوند و ایام ماه مبارک رمضان را در شهرهای زیارتی عراق حضور پیدا می‌کنند.
سفر عتبات در نیمه دوم ماه رمضان هر ساله با شور و حال خاصی صورت می‌گیرد و بسیاری از ایرانیان ترجیح می‌دهند در شب‌های سرنوشت‌ساز قدر به زیارت سیدالشهدا علیه‌السلام مشرف شوند.

سفر عتبات در رمضان امسال به صورت زمینی و هوایی انجام می‌شود

بر همین اساس، امسال پس از سال‌ها محدودیت‌به دلیل شیوع کرونا، سفرهای زمینی به عتبات هم در ماه رمضان برقرار است و افراد می‌توانند در یکی از کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت نه تنها به صورت هوایی بلکه به صورت زمینی نیز به این سفر معنوی مشرف شوند.

هزینه سفر عتبات در رمضان ۱۴۰۲

با توجه به اختصاص ارز با نرخ ۳۴ هزار تومانی به سفر عتبات در این دوره، هزینه سفر عتبات در ماه رمضان هم با همین نرخ انجام می‌شود و هزینه سفر زمینی عتبات از پنج تا هشت میلیون تومان و سفر هوایی از ۱۲ میلیون و ۵۰۰ تا ۱۴ میلیون تومان متغیر است.
نوروز سال گذشته سفر زمینی به عتبات به دلیل بسته بودن مرزها صورت نگرفت و همه زائران فقط به صورت هوایی امکان تشرف به حرم امام حسین علیه‌السلام و سایر حرم‌های مقدس را داشتند.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید
از صفحه گردشگری الکوثر فارسی دیدن کنید


شنبه 5 فروردین 1402 - 15:20:54