آغاز نام‌نویسی سفر عتبات نوروزی از ششم اسفند

چهار شنبه 19 بهمن 1401 - 16:10:0
آغاز نام‌نویسی سفر عتبات نوروزی از ششم اسفند

نام‌نویسی سفرهای زیارتی به عتبات در ایام نوروز از ششم اسفندماه آغاز می‌شود و اعزام‌ها از ۲۳ اسفند تا دوم فروردین صورت می‌گیرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، سفرهای نوروزی از ۲۳ اسفندماه آغاز می‌شود و با توجه به هم‌زمانی نوروز با ماه مبارک رمضان، این اعزام‌ها تا دوم فروردین سال آینده ادامه دارد و پس از آن سفرهای رمضانی آغاز خواهد شد.

سفرهای نوروزی عتبات حدود ۱۰ روز ادامه دارد

در سال‌های گذشته با توجه به بالا بودن تقاضا برای سفرهای نوروزی عتبات، پیش‌ثبت‌نام در بهمن‌ماه انجام می‌شد و پس از آن در صورت بالا بودن تقاضا، افراد به قید قرعه به این سفر معنوی مشرف می‌شدند؛ تا جایی که حتی در سال‌های قبل از کرونا در ایام نوروز بیش از ۱۰۰ هزار نفر به عتبات مشرف می‌شدند. اما امسال با توجه به کاهش زمان سفرهای نوروزی به حدود ۱۰ روز، اعزام‌ها نیز محدود خواهد بود.
سفر نوروزی عتبات به مدت یک هفته اجرایی می‌شود که هزینه این سفرها هنوز مشخص نیست. اما در سال‌های گذشته هزینه این اعزام‌ها نسبت به سفرها در ایام عادی حدود ۲۰ درصد گران می‌شد که البته در صورت تحقق وعده وزیر ارشاد مبنی بر قرارگیری سفرهای زیارتی در بسته حمایتی دولت و اختصاص ارز با قیمت پایین‌تر از نرخ متشکل، هزینه این سفرها هم نسبت به سفرهای کنونی کاهش خواهد یافت.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید

 


چهار شنبه 19 بهمن 1401 - 13:25:14