دبیرکل حزب الله لبنان روز جمعه سخنرانی می کند

چهار شنبه 7 دی 1401 - 9:5:35
دبیرکل حزب الله لبنان روز جمعه سخنرانی می کند

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان ساعت هشت و نیم شامگاه روز جمعه ۳۰ دسامبر به وقت محلی لبنان( نهم دیماه ۱۴۰۱) درباره رویدادهای سیاسی داخلی لبنان و برخی موضوعات دیگر سخن خواهد گفت.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، هنوز تکلیف رئیس جمهور جدید لبنان مشخص نشده است و برگزاری جلسات متعدد پارلمان که به شمار انگشتان دست رسیده است تاکنون ثمری برای انتخاب رئیس جمهور جدید نداشته است.
شیخ علی دعموش معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله پیش از این اعلام کرده بود: راهکار طبیعی ثبات داخلی و حل مشکلات و اوضاع معیشتی تسریع در انتخاب رئیس جمهور و تشکیل دولتی با اختیارات کامل است که بتواند به دور از شروط و دیکته‌های آمریکا قادر به تصمیم گیری و ایجاد راهکارهای مورد نظر برای بحران‌ها باشد.
دعموش گفت: حزب الله از ابتدا خواستار توافق داخلی درباره رئیس جمهور بوده است چرا که توافق سریع‌ترین راهکار برای به ثمر رساندن این موضوع و برون رفت از وضعیت بن بست سیاسی است. علت بن بست سیاسی و وخامت اوضاع معیشی به کسانی که خواستار تفاهم و گفتگو بین لبنانی‌ها هستند بازنمی گردد بلکه به مخالفان گفتگو و کسانی بازمی گردد که خواستار بین المللی کردن موضوع انتخاب رئیس جمهور هستند و با تکیه بر دخالت‌های خارجی بر طرح‌ها و گفتمان‌های تنش زا و تحریک آمیز که موجب افزایش تنش و چندپارچگی در کشور است، پافشاری دارند. 


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
 


چهار شنبه 7 دی 1401 - 9:5:30