آمریکا مخالف ارجاع پرونده ترور شیرین ابوعاقله به دادگاه بین المللی

چهار شنبه 16 آذر 1401 - 9:34:59
آمریکا مخالف ارجاع پرونده ترور شیرین ابوعاقله به دادگاه بین المللی

آمریکا از مخالفت خود با اقدام شبکه خبری الجزیره در ارجاع پرونده ترور شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی به دادگاه کیفری بین المللی خبر داد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،«ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در گفتگو با خبرنگاران پیرامون مخالفت واشنگتن با تحقیقات در این خصوص گفت: ما مخالف این کار هستیم.
وی در عین حال مدعی شد: دادگاه کیفری بین المللی باید بر ریشه تخصصی خود متمرکز باشد و آخرین پناهگاه برای محاکمه جنایات هولناک و بازدارندگی مقابل آنها باشد.
لازم به ذکر است که شبکه قطری الجزیره اعلام کرد که پرونده ترور شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی این شبکه را پس از تکمیل تحقیقات از سوی تیم حقوقی به دادگاه کیفری بین المللی (دادگاه لاهه) ارائه داده و براساس  مدارک ، شواهد و اسناد  شیرین ابوعاقله از سوی نظامیان صهیونیست هدف تیراندازی عمدی قرار گرفته است.
براین اساس، در شکوائیه شبکه الجزیره به دادگاه لاهه این نکته مورد تاکید قرار گرفته که در منطقه‌ای که شیرین ابوعاقله برای پوشش خبری حضوری داشته، هیچ گونه درگیری نظامی وجود نداشته است، مسأله‌ای که نتایج تحقیقات ارتش رژیم صهیونیستی درباره این رخداد را زیر سوال می‌برد.
شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی به مدت ۲۵ سال در شبکه عربی زبان الجزیره فعالیت می‌کرد. ابوعاقله یکی از خبرنگاران فعال در غرب آسیا بود که اخبار فلسطین را پوشش می‌داد. در تاریخ ۱۱ مه ۲۰۲۲ درحالی که مشغول پوشش اخبار حمله نظامیان صهیونیست به شهر جنین در کرانه باختری بود مورد هدف تیراندازی نظامیان این رژیم قرار گرفت و به دلیل اصابت گلوله به سر به شهادت رسید. صهیونیست‌ها مدعی شده‌اند که این تیراندازی به صورت تعمدی نبوده و ابوعاقله اشتباهاً هدف قرار گرفته است.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید


چهار شنبه 16 آذر 1401 - 9:34:52