مناطق مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان دوباره ناآرام شد

پنج شنبه 13 مرداد 1401 - 8:28:19
مناطق مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان دوباره ناآرام شد

تهران- الکوثر:  در پی درگیری های دیروز (چهارشنبه) میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارتش ارمنستان، برخی ارتفاعات استراتژیک در مناطق «کلبج» و «لاچین» به کنترل ارتش جمهوری آذربایجان درآمد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، پایگاه خبری وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در اطلاعیه ای اعلام کرد؛ در پی نقض بیانیه سه جانبه ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی صبح روزچهارشنبه از سوی گروههای مسلح غیر قانونی ارمنی در مناطق تحت استقرار موقت صلح بانان روسیه و کشته شدن یک نظامی این کشور، در منطقه «لاچین» و تلاش برای تصرف و ایجاد مواضع جدید در بلندیهای «قیرخ قیز» در اراضی مناطق«کلبجر» و «لاچین» ارتش آذربایجان عملیات پاسخ متقابل را انجام داد.
در اطلاعیه مذکور آمده است: در نتیجه این عملیات بلندی «قیرخ قیز» و ارتفاعات دیگر از جمله «ساری بابا» در سسله بلندیهای «قره باغ» در کوههای «کیچیک قفقاز» و چندین منطقه مهم استراتژیک دیگر به کنترل ارتش آذربایجان درآمد.
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان بدون اشاره به تعداد کشته و زخمی ها اعلام کرد؛ علاوه بر کشته و زخمی شدن تعدادی از اعضای گروههای مسلح غیر قانونی ارمنی ماشین آلات و تجهیزات و مهمات زیادی نابود شد.
در اطلاعیه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان همچنین آمده است: بنا بر قانون اساسی جمهوری آذربایجان، از هرگونه ترور و تحریک در سرزمین‌های حاکمیتی قاطعانه جلوگیری و اقدامات آینده ویرانگرتر خواهد بود.
رسانه های جمهوری آذربایجان از کشته شدن ۴ نفر و زخمی شدن ۱۵ ارمنی در این درگیری خبر دادند.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)


پنج شنبه 13 مرداد 1401 - 8:28:15

دسته بندی :