ویژه برنامه «فی المیزان» ، به مناسبت ایام سوگواری محرم از شبکه الکوثر

سه شنبه 11 مرداد 1401 - 20:8:48
ویژه برنامه «فی المیزان» ، به مناسبت ایام سوگواری محرم از شبکه الکوثر

تهران - ویژه الکوثر : به مناسبت ایام سوگواری محرم حسینی علیه السلام ، برنامه «في المیزان» از پنجشنبه تا دوشنبه به صورت زنده پخش می شود.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  این برنامه ی گفتگو محور با حضور شیخ اسد محمد قصیر ، با رویکردی  تحلیلی و تمدنی به تاریخ ،  شبهات و مسایل فکری دوگانه در سپهر اندیشه اسلامی را مورد تامل قرار داده و با نگاهی نو آنها را بازخوانی می نماید.

ایده اولیه برنامه فی المیزان با هدف پاسخگویی به شبهات مرتبط با ذات اقدس الهی، پیامبر اکرم (ص) و همچنین قرآن کریم با همفکری مرکز اسلام اصیل و شبکه جهانی الکوثر شروع شد. بعدها با کمی تغییر در آن، مقرر شد تا در ماه مبارک رمضان امسال (۱۴۰۱)، رویکرد بنی‌امیه در ضربه زدن به اسلام و طرح آن‌ها برای رسیدن به این هدف، از بدو تاسیس این سلسله به سرکردگی معاویه بن ابی‌سفیان، هر شب مورد مناقشه قرار گیرد.

موفقیت برنامه در جلب مخاطب و تاثیرگذار بودن و بازخورد آن در طول شب‌های ماه رمضان، باعث شد تا مقرر شود این برنامه به‌صورت هفتگی شنبه‌ها از آنتن شبکه الکوثر پخش شود. بر این اساس، شروع مجدد برنامه، در ۵ شب پایانی دهه اول محرم با هدف تبیین رویکرد اصلاحی نهضت حضرت ابی عبدالله الحسین و در مقابل آن، رویکرد مخرب و فسادانگیز بنی‌امیه کلید خواهد خورد.
کارشناس برنامه جناب شیخ اسد محمد قصیر به عنوان استاد سطوح عالی حوزه علمیه با حدود ۲۰ سال سابقه حضور در رسانه‌های عربی مذهبی و همسو بویژه شبکه الکوثر که در آن برنامه‌های ماندگاری همچون احکام الاسلام که سال‌ها از آنتن شبکه پخش می‌شد را در کارنامه خود دارد، با حضور خود، بدون شک به غنای بیش‌تر برنامه فی المیزان کمک شایانی خواهد کرد.

برنامه «فی المیزان» از روز پنجشنبه سیزدهم مرداد (ششم محرم) تا روز دوشنبه هفدهم مرداد (روز عاشورا) ساعت 22:30 به وقت تهران (21 به وقت مکه مکرمه) به صورت زنده از شبکه الکوثر پخش می شود. 

برنامه «فی المیزان» پنجشنبه شب به مسئله «طرح اموی و تحریف دین» ، جمعه شب به مسئله «طرح اموی و هدف قرار دادن اعتقادات» ، شنبه شب به مسئله «طرح اموی و از بین بردن ارزشهای دینی و انسانی» ، یکشنبه شب به مسئله «هشدارهای نبوی درباره مفاسد اموی» و دوشنبه شب نیز به مسئله «مبشرات نبوی درباره قیام حسینی» می پردازد.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید

جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
از صفحات
دین و زندگی و ندای نور الکوثر فارسی دیدن کنید

آموزش سوره های قرآن ویژه کودکان
صفحه ادعیه و زیارات  الکوثر فارسی


سه شنبه 11 مرداد 1401 - 20:8:38