هشدار های سید حسن نصرالله تاثیرگذار بود؛ رژیم صهیونیستی به دنبال توافق دریایی با لبنان

چهار شنبه 5 مرداد 1401 - 15:45:46
هشدار های سید حسن نصرالله تاثیرگذار بود؛  رژیم صهیونیستی به دنبال توافق دریایی با لبنان

تهران- الکوثر:  رژیم صهیونیستی بعد از هشدارهای سید مقاومت درحال اعمال فشار به آمریکا برای پایان دادن به مذاکرات دریایی با لبنان و توافق با بیروت تا پایان ماه سپتامبر است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  نیر دفوری خبرنگار نظامی کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که تل آویو بر آمریکایی‌ها فشار وارد آورده تا توافق با لبنان در موضوع مذاکرات دریایی تا ماه سپتامبر آینده نهایی شود.

براین اساس، این ماه همان مهلت مطرح شده از سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان است که در اظهارات اخیر خود تاکید کرده بود در صورتی که توافقی در پرونده مذاکرات دریایی حاصل نشود، نه تنها میدان گازی کاریش، بلکه هر گونه فعالیت استخراج نفت و گاز رژیم صهیونیستی در اماکن دیگر نیز امنیت لازم را نخواهد داشت و ممکن است از سوی حزب الله لبنان هدف حمله قرار گیرد.

این خبرنگار صهیونیست در این باره گفت: سید حسن نصرالله سقف تهدیدات علیه اسرائیل را تنها چند هفته قبل از موعد رسمی آغاز به کار سکوی گازی کاریش بالا برده است، وی تهدید کرده که همه سکوهای گازی متعلق به رژیم صهیونیستی با توجه به اینکه بخشی مرتبط با سکوی گازی کاریش هستند، در تیررس حزب الله قرار دارند.

نیر دفوری افزود: مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی در شرایط کنونی معلق باقی مانده است، تل آویو خواهان پایبندی حزب الله به توافقی است که از سوی دولت لبنان به امضا می‌رسد، اما چنین توافقی هنوز ایجاد نشده است، بر این اساس مقامات اسرائیلی در حال فشار روی آمریکایی برای پایان دادن به مذاکرات دریایی تا ماه سپتامبر آینده (دو ماه دیگر) هستند. این تاریخی است که در سخنان نصرالله نیز آمده است.


آخرین اخبار اسلام  را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)

 


چهار شنبه 5 مرداد 1401 - 10:42:56