زائران عتبات به زودی از مرز خسروی هم اعزام می شوند

چهار شنبه 5 مرداد 1401 - 10:7:26
زائران عتبات به زودی از  مرز خسروی هم اعزام می شوند

تهران- الکوثر: رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: براساس توافق صورت گرفته با مقامات عراقی، مرز خسروی در استان کرمانشاه به زودی بازگشایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: براساس توافق صورت گرفته با مقامات عراقی، مرز خسروی در استان کرمانشاه به زودی بازگشایی خواهد شد.

سید مجید میر احمدی در نود و چهارمین نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) که با حضور نمایندگان دستگاه ها در محل وزارت کشور برگزار شد، افزود: در اربعین امسال موضوع گرمازدگی اهمیت بسیاری دارد و در این خصوص براساس تقسیم وظایف، وزارت بهداشت مسئولیت حفظ سلامت زائران اربعین حسینی را در  پایانه های مرزی  و سازمان هلال احمر در عراق برعهده  دارد.

وی ادامه داد: بایستی مکان هایی را برای استراحت و درمان بیماران گرما‌زده در پایانه های مرزی و حتی در طول مسیر عتبات عالیات فراهم سازیم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین اضافه کرد: قرار شد کمیته اطلاع رسانی ستاد مرکزی اربعین حسینی با محوریت صدا و سیما، شیوه و  نحوه مقابله با گرمازدگی را به علاقه مندان حضور در مراسم اربعین حسینی  آموزش دهد.

میراحمدی با اشاره به اینکه  تاکنون بیش از ۷۵۰ هزار نفر در سامانه سماح پیش ثبت نام کرده‌اند؛ گفت: متوسط روزانه ۲۵ هزار نفر در این سامانه ثبت نام می‌کنند.

بازگشایی مرزهای تمرچین، باشماق و خسروی از دیگر محورهای مورد اشاره میراحمدی بود و گفت: فردا استاندار کرمانشاه در خصوص بازگشایی این مرز، با طرف  عراقی دیدار و مذاکره خواهد کرد.

وی اظهار کرد: تاکنون بیش از پنج هزار کادر درمان به صورت داوطلبانه برای ارائه خدمات به زائران عزیز حسینی اعلام آمادگی کرده اند.

دو مرز شلمچه و مهران برای پذیرش اتباع خارجی استفاده می شود

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی از شهروندان عزیز کشور خواست برنامه ریزی خود را متکی بر استفاده از وسیله نقلیه شخصی خود داشته  باشند، البته برنامه افزایش  سهم حمل و نقل عمومی کشور در انتقال زائران هم در  دستورکار است.

میراحمدی همچنین در خصوص ورود اتباع خارجی هم گفت: براساس سنوات گذشته دو مرز شلمچه و مهران برای پذیرش اتباع خارجی استفاده می شود که در نظر داریم از مرز تمرچین و خسروی هم استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص موضوع بیمه اتباع خارجی به دنبال این هستیم که هر شرکتی که اتباع ایرانی را مورد حمایت پوشش بیمه ای قرار می دهد؛ به همان شکل اتباع خارجی را هم مورد حمایت قرار دهد.


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
اینستاگرام
instagram.com/alkawthar.tv
از صفحات دین و زندگی و ندای نور الکوثر فارسی دیدن کنید


چهار شنبه 5 مرداد 1401 - 10:7:22