نایب رئیس جدید پارلمان لبنان را بهتر بشناسید

سه شنبه 10 خرداد 1401 - 18:45:2
نایب رئیس جدید پارلمان لبنان را بهتر بشناسید

تهران- الکوثر: «الیاس بوصعب» از جنبش مسیحی «جریان ملی آزاد» به ریاست جبران باسیل، در رای گیری امروز در پارلمان لبنان به عنوان نایب رئیس انتخاب شد تا در زمان حضور نداشتن نبیه بری، جلسات پارلمان را اداره کند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، پارلمان جدید لبنان، امروز برای انتخاب رئیس و نایب رئیس خود جلسه ای برگزار کرد که در آن «نبیه بری» با 65 رای در مقابل 40 برگ باطل و 23 برگ سفید به عنوان رئیس پارلمان انتخاب شد و الیاس بوصعب با 65 رای، نایب رئیس مجلس شد. 

بوصعب برای کسب این پست با غسان اسکاف نماینده حزب «قوات لبنانی» به ریاست سمیر جعجع رقابت کرد.

در این جلسه تمامی 128 نماینده حضور داشتند.

الیاس بوصعب کیست؟

الیاس بوصعب، متولد 8 سپتامبر 1967 از اعضای "جنبش آزاد میهنی" به رهبری جبران باسیل و عضو "گروه لبنان قوی" در پارلمان است.

او از مارس 2017، مشاور رئیس جمهور در امور همکاری‌های بین‌المللی، موسس و معاون اجرایی دانشگاه آمریکایی در دبی، مالک رادیو "صوت المدی" و یکی از بنیانگذاران و اعضای "انجمن دوستی امارات و لبنان" است.

بوصعب از 31 ژانویه 2019 تا 30 اکتبر 2019 سمت وزیر دفاع ملی را برعهده داشت و در سال 2014 به عنوان وزیر آموزش و تحصیلات عالی در دولت «تمام سلام» منصوب شد، همچنین در تأسیس تلویزیون OTV، پایگاه خبری اینترنتی Al Mada News و رادیو "صوت المدی" نقش داشته است.

بوصعب دارای مدرک کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل از «دانشگاه بوستون» ایالات متحده آمریکا و مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی با گرایش بازاریابی از «دانشگاه آمریکایی در لندن» است.

بیشتر بخوانید: 

نبیه بری بار دیگر رئیس پارلمان لبنان شد

در جلسه امروز (سه‌شنبه 10 خرداد) پارلمان لبنان، بوصعب پس از کسب آرای بیشتر از غسان اسکاف، دیگر نامزد معاونت پارلمان، وابسته به "حزب نیروهای لبنانی" به رهبری سمیر جعجع، بر کرسی نایب رئیس پارلمان لبنان نشست. پیروزی صعب ضربه دیگری به این حزب جنجالی است که در مقابل مقاومت ملی در برابر رژیم اشغالگر اسرائیل، موضع گیری می کند. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


سه شنبه 10 خرداد 1401 - 18:44:47

دسته بندی :