برای مقابله با ترکیه صورت گرفت:

ارسال تجهیزات نظامی سنگین روسیه به شمال شرق سوریه

شنبه 7 خرداد 1401 - 10:17:40
ارسال تجهیزات نظامی سنگین روسیه به شمال شرق سوریه

تهران- الکوثر: به دنبال تصمیم ترکیه برای اجرای عملیات نظامی در شمال شرق سوریه روسیه تجهیزات نظامی سنگین به پایگاه خود در القامشلی فرستاده است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، شبکه المیادین به نقل از منابع میدانی اعلام کرد روسیه  به عنوان بخشی از طرح  خود برای تقویت حضور نظامی در شمال شرق سوریه  کمک‌های نظامی از جمله هواپیماهای جنگی و بالگردهایی را به آنجا ارسال کرد.

منابع المیادین گفتند، نیروهای روسی حاضر در فرودگاه القامشلی در شمال سوریه  در حال انتقال دادن تجهیزات نظامی جدیدی  به پایگاه خود در این فرودگاه هستند.

این منابع افزودند: از بین تجهیزات کمکی، هواپیماهای جنگی و بالگردهای روسی در فرودگاه قامشلی مستقر شده‌اند و این کار در چارچوب طرح روسیه برای تقویت حضور نظامی خود در شمال شرق سوریه است.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه دیروز پنجشنبه تاکید کرد مسکو به حمایت از رهبری سوریه در موضوع احیای کامل تمامیت ارضی این کشور ادامه خواهد داد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه چند روز پیش اعلام کرد ارتش ترکیه درصدد اجرای عملیات نظامی برای مبارزه با تروریسم در مرزهای ترکیه است و تصمیم درباره این عملیات به زودی گرفته خواهد شد.

او از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خواست که به منظور اسکان آوارگان، به این کشور در ایجاد آنچه «منطقه امن» خواند، در خطوط مرزی با سوریه کمک کند.

اردوغان می‌گوید که آنکارا به تلاش خود برای ایجاد منطقه امن در عمق 30 کیلومتری در طول مرزهای جنوبی با سوریه ادامه خواهد داد.

وزارت امور خارجه سوریه، روز چهارشنبه در واکنش به تصمیم ترکیه اعلام کرد در ارتباط با اقدامات ترکیه در شمال سوریه پیامی برای «آنتونیو» گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت ارسال کرده است.

 وزارت خارجه این کشور اعلام کرد: «گام رژیم ترکیه برای ساخت آنچه «منطقه امن» در خاک سوریه نامیده شده، یک اقدام متجاوزانه و فعالیتی استعمارگرایانه است که دولت رجب طیب اردوغان با آن سعی دارد منطقه‌ای قابل‌انفجار در داخل سوریه ایجاد کند». 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


شنبه 7 خرداد 1401 - 10:17:27

نظرات

* باقیمانده : (1000) حرف

نظرات کاربران

جهت مشاهده نظرات کلیک نمایید