بیانیه وزارت امور خارجه در آستانه «روز نکبت»

جمعه 23 اردیبهشت 1401 - 21:15:0
بیانیه وزارت امور خارجه در آستانه «روز نکبت»

تهران - الکوثر : وزارت امور خارجه ایران با صدور بیانیه ای تاکید کرد: ملت‌ ها و رهبران مسلمان باید بدانند که تنها راه احقاق حقوق مردم فلسطین، اتحاد و همبستگی اسلامی و حمایت دولت‌ها و ملت‌های مسلمان و آزادیخواه جهان از مقاومت برابر اشغالگران و زورگویان است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در آستانه سالروز تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی  "روز نکبت "  در بیانیه ای تصریح کرد: ١۴ می ١٩۴٨ میلادی، یوم النکبه، یادآور اشغال، قتل عام و آوارگی صاحبان اصلی سرزمین فلسطین درنتیجه اقدامات  غاصبان و اشغالگران صهیونیست و شروع روند سیستماتیک نقض گسترده حقوق طبیعی و اولیه ملت فلسطین است.

این بیانیه می افزاید: صهیونیست های جنایتکار از این تاریخ با حمایت برخی قدرت های غربی، سرزمین مقدس فلسطین را به زور سلاح و از طریق قتل و غارت، غصب کردند و زیر بنای ناامنی و بی ثباتی دائمی در منطقه غرب آسیا را بنیان نهادند که تاکنون ادامه دارد.   

در این بیانیه آمده است: سالروز یوم‌النکبه بار دیگر ضرورت انجام وظیفه انسانی و قانونی، دولت ها و ملت های جهان در دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین را گوشزد می کند.

در ادامه این بیانیه آمده است، "روز نکبت "  شکست سازمان ها و نهادهای بین المللی را در حل و فصل یکی از قدیمی ترین بحران های انسانی و سیاسی جهان به رخ می کشد، به ویژه  این‌ روزها که رژیم غاصب صهیونیستی دور تازه‌ ای از هتک حرمت اماکن دینی و مقدسات اسلامی فلسطین و بیت المقدس و کشتار مردم بی‌پناه فلسطین را آغاز کرده که به فضل پروردگار با پاسخ دندان‌شکن مقاومت مردمی و انتفاضه فلسطین رو به رو شده است.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران،  در این بیانیه بر اهتمام به مساله فلسطین به عنوان موضوع اول و اساسی جهان اسلام تاکید می کند و تلاش صهیونیسم جهانی برای به فراموشی سپردن آن را محکوم به شکست می داند.  

این بیانیه می افزاید: به گواه تاریخ هرگونه سازش با دشمنان قسم خورده امت اسلام، مشوقی برای اقدامات ضد انسانی و ناقض حقوق بشری دولت آپارتاید صهیونیستی است و ملت ها و رهبران مسلمان باید بدانند که تنها راه احقاق حقوق مردم فلسطین، اتحاد و همبستگی اسلامی و حمایت دولت ها و ملت های مسلمان وآزادیخواه جهان از مقاومت برابر اشغالگران و زورگویان است. 

فردا  ( شنبه ) ۱۴ می در تاریخ  فلسطین، به «روز نکبت» (یوم النکبه) نام گذاری شده است.

 صهیونیست ها ۱۴ مه ۱۹۴۸ میلادی با اشغال سرزمین فلسطین، پایه های ناامنی، بی ثباتی، جنایت و اشغالگری را در منطقه بنا کردند.  


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


جمعه 23 اردیبهشت 1401 - 17:45:53