واکنش انصارالله به اظهارات مقتدی صدر درباره حمله به امارات

دو شنبه 18 بهمن 1400 - 15:8:49
واکنش انصارالله به اظهارات مقتدی صدر درباره حمله به امارات

تهران - الکوثر : محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با انتشار پیامی در صفحه توئیتری خود، به مقتدی الصدر رهبر جریان صدر عراق، پیامی ارسال کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ؛ البخیتی در این پیام خطاب به الصدر و هوادارانش نوشت، کشورهای ائتلاف چهارجانبه به رهبری آمریکا، آماده هستند که تجاوز به یمن را متوقف و محاصره این کشور را لغو و کاری کنند که انصارالله بر یمن حکومت کند. 
وی در عین حال خطاب به رهبر جریان صدر عراق تاکید کرد که آمریکا حاضر است همه این کارها را فقط به یک شرط انجام دهد و آن «دست برداشتن از ولایت و تبدیل شدن [انصارالله] به یک حزب سیاسی است». 
البخیتی درباره علت این اقدام آمریکا هم خاطر نشان کرد، این بدین سبب است که آمریکا و همپیمانانش از «خطر حرکت ملت یمن از نقطه نظر مسئله امت [اسلامی] به دور از مذهبی‌گرایی، فرقه‌گرایی و قومیت‌گرایی را درک کردند، ولی آیا شما راضی می‌شوید که ما از اینها دست برداریم؟». 

رهبر جریان صدر در بیانیه‌ای در واکنش به حمله پهپادی اخیر به امارات گفته بود: «پس از خشونت فزاینده در عراق علیه منافع ملت و فراکسیون‌های سیاسی از سوی برخی گروه‌های تروریستی مسلح، بعضی‌ از تروریست‌های نقض‌کننده قانون با حمله به یکی از کشورهای [حاشیه] خلیج [فارس] به  بهانه (عادی‌سازی روابط) یا به بهانه جنگ یمن یا هر چیزی از این قبیل شتابان به سوی وارد کردن عراق به جنگ منطقه‌ای خطرناک رفتند». 
مقتدی صدر اضافه کرد: «به هر حال، من قاطعانه کشاندن عراق به چنین جنگ‌هایی را مردود می‌دانم... و صدایم در کنار افرادی قرار می‌گیرد که خواهان توقف جنگ علیه یمن و توقف عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی هستند».
صدر ادامه داد: «اما این از راه خشنونت و کشت‌وکشتار امکان پذیر نیست! بلکه باید با گفت‌و‌گو و تفاهم با کشورهای منطقه صورت گیرد و نه با با به خطر انداختن مقدسات عراق و مردم این کشور چراکه عراق نیازمند صلح، وجهه و عدم تبعیت از دستورات بیگانگان است». 
رهبر جریان صدر همچنین بیان کرد: «مهم است که عراق نقطه آغاز هیچ گونه تعرضی به کشورهای همجوار و منطقه نباشد. دولت باید با جدیت و قاطعیت با عاملان برخورد کند. در غیر  این صورت، دولت خود نه‌تنها مقصر خواهد بود بلکه سکوتش نتایجی بسیار بد به دنبال خواهد داشت».


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


دو شنبه 18 بهمن 1400 - 15:8:42

نظرات

* باقیمانده : (1000) حرف

نظرات کاربران

جهت مشاهده نظرات کلیک نمایید