هشدار به ابوظبی درباره مداخله در امور عراق

سه شنبه 28 دی 1400 - 13:48:36
هشدار به ابوظبی درباره مداخله در امور عراق

تهران- الکوثر: رهبر عصائب اهل الحق عراق با تبریک عملیات یمن در عمق خاک امارات، به ابوظبی درباره ادامه مداخله در امور داخلی عراق هشدار داد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر به نقل از پایگاه خبری العهد، قیس الخزعلی، رهبر عصائب اهل الحق عراق با انتشار پیامی در توییتر نوشت: به برادران مظلوم‌مان در یمن که از کشور و ملت‌شان در مقابل تجاوز ظالمانه ائتلاف ظالم دفاع می‌کنند تبریک می‌گوییم.

وی گفت: حاکمان امارات نقش قابل توجهی در این تجاوزات دارند و این عملیات پیشرفت چشمگیری در زمینه بازدارندگی است.

الخزعلی خطاب به نیروهای انصارالله و مبارزان یمنی نوشت: شما مصداق بارز این کلام خداوند هستید که می‌فرمایند: «إن تنصروا الله ینصرکم ویثبت أقدامکم» «اگر (آیین) خدا را یاری کنید، خداوند شما را یاری می‌کند و قدم‌هایتان را استوار می‌سازد»، درود بر شما ای یاران خدا و به خواست خدا پیروزی‌های پیاپی و مداومی را رقم خواهید زد.

وی همچنین تاکید کرد: به حکام امارات که روابط‌شان را با رژیم صهیونیستی عادی کرده‌اند نسبت به عواقب مداخله مستمر آنها در امور داخلی عراق و کاشت بذر نزاع و تفرقه میان ملت شریف ما هشدار می‌دهیم.

وی در پایان نوشت: ما به آنها می‌گوییم که عراقی‌ها اجازه نداده و نخواهند داد که شما یا دیگران در تجاوز به حاکمیت عراق و تهدید امنیت و صلح مدنی در عراق عزیزمان پافشاری کنید.

الخزعلی اسفند گذشته نیز اعلام کرده بود که یک تیم امنیتی اماراتی برای مدیریت سازمان اطلاعات عراق به این کشور آمده است. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


سه شنبه 28 دی 1400 - 13:48:25