ساختمان پارلمان یمن بمباران شد

سه شنبه 28 دی 1400 - 9:30:29
ساختمان پارلمان یمن بمباران شد

تهران- الکوثر: منابع رسانه ای از بمباران ساختمان پارلمان یمن در شهر «صنعاء» در بامداد امروز سه شنبه توسط جنگنده های سعودی خبر دادند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر به نقل از المسیره، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی بامداد امروز سه شنبه ساختمان پارلمان یمن در «صنعاء» را هدف شدیدترین حملات خود قرار دادند. جنگنده‌های سعودی همچنین دانشکده افسری یمن در صنعاء را بمباران کردند.

حملات مذکور پس از آن صورت گرفت که یمنی‌ها موفق شدند با 20 پهپاد و 10 موشک عمق خاک امارات را در منطقه صنعتی مصفح هدف حملات شدید خود قرار داده و خسارات زیادی به ابوظبی تحمیل کنند.

گفتنی است المصفح به پنج منطقه صنعتی تقسیم می‌شود: منطقه ایکاد 1 شامل مجتمع‌های تخصصی در صنایع مهندسی سنگین. ایکاد 2 شامل مجتمع‌های تخصصی در صنایع سبک و متوسط. ایکاد 3 شامل صنایع سبک و متوسط و برخی شرکت‌های بین‌المللی. ایکاد 4 شامل صنایع تکنولوژی پیشرفته و ایکاد 5 شامل مجتمع‌های تخصصی در صنعت خودرو.

در این منطقه همچنین نمایشگاه‌ها و مراکز تعمیر و نگهداری برندهای بین‌المللی خودرو از جمله «آئودی»، «بنتلی»، «پورشه» و «فولکس واگن» قرار دارند.

بر اساس تمامی آنچه که گفته شد، می‌توان نتیجه گرفت که یمنی‌ها یکی از کلیدی‌ترین و حیاتی‌ترین شهرهای صنعتی امارات را هدف قرار داده‌اند. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


سه شنبه 28 دی 1400 - 9:30:17