کره شمالی از آزمایش موشک هدایت‌شونده تاکتیکی جدید خبر داد

سه شنبه 28 دی 1400 - 9:14:12
کره شمالی از آزمایش موشک هدایت‌شونده تاکتیکی جدید خبر داد

تهران- الکوثر: پیونگ‌یانگ از آزمایش موفق دو فروند موشک هدایت‌شونده بالستیک کوتاه‌بُرد خبر داد که با دقت به یک هدف جزیره‌ای در دریای شرقی اصابت کردند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، دولت کره شمالی بامداد سه‌شنبه درباره آزمایش موشکی روز قبل خود توضیحاتی را به رسانه‌ها ارائه کرد.

رسانه دولتی کره شمالی (KCNA) به نقل از نیروهای مسلح این کشور گزارش داد صبح دوشنبه دو فروند موشک هدایت‌شونده تاکتیکی آزمایش شد. 

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، کره شمالی می‌گوید که این موشک‌های بالستیک کوتاه بُرد از نوع «کِی‌اِن24» بودند که با موفقیت آزمایش شدند.

در این بیانیه آمده است: «دو موشک هدایت شونده تاکتیکی که در منطقه غربی کره شمالی پرتاب شد دقیقاً به یک هدف جزیره‌ای در دریای شرقی اصابت کرد. آکادمی علوم دفاعی، صحت و امنیت و کارایی عملیات سیستم تسلیحاتی در دست تولید را تایید کرد».

گارد ساحلی ژاپن در ساعت 08:54 روز دوشنبه (به وقت محلی) هشداری درباره پرتاب احتمالی یک موشک بالستیک از کره شمالی صادر کرد. وزارت دفاع ژاپن نیز از احتمال انجام گرفتن یک پرتاب خبر داد. پس از 10 دقیقه، اطلاعاتی مبنی بر سقوط راکت پرتاب شده ظاهر شد.

پس از آن، دولت ژاپن ضمن محکوم کردن آزمایش‌های موشکی جدید کره شمالی، از تشکیل ستاد بحران مخصوص این وقایع در دفتر نخست‌وزیری این کشور خبر داد. 

این چهارمین آزمایش کره شمالی در کمتر از دو هفته بود. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


سه شنبه 28 دی 1400 - 8:58:11

دسته بندی :