انتشار تصاویر محموله کشتی اماراتی توقیف‌شده در یمن+ فیلم

یک شنبه 19 دی 1400 - 13:56:33

تهران- الکوثر: نیروهای مسلح یمن تصاویری مستند از تسلیحات و تجهیزات نظامی بارگیری شده در کشتی اماراتی «روابی» را منتشر کردند که دوشنبه گذشته پس از تخلیه محموله خود به دست نیروهای یمنی توقیف شد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، پس از آنکه ائتلاف سعودی نیروهای صنعاء را به «کشتی‌ربایی» متهم و سعی کرد محموله کشتی اماراتی «روابی» را «غیرنظامی و پزشکی» جلوه دهد، ارتش یمن امروز تصاویری را از محموله تسلیحاتی این کشتی منتشر کرد.

روز دوشنبه سوم ماه ژانویه سال جاری بود که مرکز عملیات تجارت دریایی انگلیس (UKMTO) اعلام کرد که گزارش‌هایی از حمله به یک کشتی در نزدیکی بندر «رأس عیسی» در دریای سرخ یمن دریافت کرده است و به تفنگداران دریایی توصیه کرده که در محل حادثه نهایت احتیاط را پیشه کنند.

پس از این اعلام، وبگاه «دریاد گلوبال» خبر داد که کشتی مورد حمله در حدود ۲۳ مایل دریایی غرب پایانه نفتی رأس عیسی در دریای سرخ بوده است؛ اما هویت مالکان کشتی فوق مشخص نیست و تحقیقات درباره این حادثه در جریان است.

سپس شبکه سعودی «العربیه» مدعی شد که جنبش انصارالله یمن یک کشتی باری با پرچم امارات عربی متحده را در امتداد شهر «الحدیده»  توقیف کرده است. سعودی‌ها ادعا کردند که کشتی فوق حامل تجهیزات پزشکی برای یک بیمارستان سعودی در جزیره «سقطری» بوده است.

اما سپس سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن رسما اعلام کرد که نیروهای یمن، یک کشتی باری نظامی اماراتی حامل تجهیزات نظامی که در حال انجام اقداماتی خصمانه‌ای بود، توقیف کردند.

صنعاء عصر شنبه تصاویری از سفرهای پیشین کشتی باری نظامی اماراتی «روابی» که در حال حمل خودروهای نظامی زرهی و انواع تسلیحات است، منتشر کرد.

ارتش یمن اعلام کرده ائتلاف سعودی در تاریخ چهارم نوامبر ۲۰۲۱ با این کشتی خودروهای زرهی نظامی حمل کرده است. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


یک شنبه 19 دی 1400 - 14:4:40

دسته بندی :