فعالیت فرودگاه بین المللی صنعا متوقف شد

سه شنبه 30 آذر 1400 - 9:46:4
فعالیت فرودگاه بین المللی صنعا متوقف شد

تهران- الکوثر: جنگنده‌های ائتلاف متجاوز به صورت مستقیم فرودگاه صنعا را هدف چند حمله قرار دادند که باعث شد فرودگاه از مدار خدمت رسانی خارج شود.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره؛ "رائد جبل" معاون رئیس سازمان هواپیمایی دولت نجات ملی یمن در واکنش به حملات امشب ائتلاف متجاوز سعودی به فرودگاه بین المللی صنعا گفت جنگنده‌های ائتلاف متجاوز به صورت مستقیم فرودگاه صنعا را هدف چند حمله قرار دادند که باعث شد فرودگاه از مدار خدمت رسانی خارج شود.
وی افزود فرودگاه صنعا خدمات ناوبری خود را به صورت حرفه‌ای و با آمادگی فنی طبق شرایط و ملزومات بین المللی به هواپیما‌های سازمان ملل و سازمان‌های بین المللی ارائه می‌داد.
جبل تصریح کرد هدف ائتلاف متجاوز سعودی از این حملات، مانع تراشی در مسیر ارسال کمک‌های بشردوستانه برای ملت یمن و ایجاد مشکل تراشی برای پرواز‌های سازمان ملل و سازمان‌های بین المللی فعال در یمن است.
این مقام ارشد یمنی تصریح کرد کشور‌های ائتلاف متجاوز از همان روز نخست تجاوز علیه یمن، فرودگاه صنعا را هدف قرار دادند و از ورود تجهیزات و لوازم مخابراتی و ارتباطی ویزه فرودگاه جلوگیری کردند. حمله به فرودگاه یعنی حمله به مراکز غیرنظامی که طبق قوانین بین المللی از مصونیت برخوردارند.
وی در پایان گفت از سازمان ملل می‌خواهیم برای متوقف کردن حملات برنامه ریزی شده به فرودگاه صنعا که ناوبری آن را با مشکل مواجه می‌کند، سریعا وارد عمل شود. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


سه شنبه 30 آذر 1400 - 8:58:35