مامور سابق سیا:

اسرائیل خود را مقابل ایران به دردسر انداخته است

پنج شنبه 11 آذر 1400 - 14:38:57
اسرائیل خود را مقابل ایران به دردسر انداخته است

تهران- الکوثر: رابرت بائر (Robert Baer) ، مامور سابق سیا در باره اقدامات اسرائیل علیه ایران به شبکه "سی ان ان" گفت: اسرائیل در حقیقت خود را به درد سرانداخته است چرا که ایران روز به روز از وضعیت بهتری نسبت به قبل برخوردار می شود و در حملات سایبری، تهران دست بالا را دارد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، شبکه خبری سی ان ان خاطرنشان ساخت درحالی که مذاکرات هسته ای در وین با حضور ایران و دیگر طرف های امضا کننده آن در جریان است، اما سایه جنگ پنهانی و سایبری بین تهران و تل آویو شدت یافته است.

بائر که تحلیلگر مسایل منطقه نیز هست و تجربه سال ها حضور در منطقه خاورمیانه را دارد، ادعای "یگال اونا" (Yigal Unna) رییس "اداره ملی سایبری اسرائیل" مبنی بر توانایی برتر اسرائیل در حملات سایبری را رد کرد و به سی ان ان گفت: من باور ندارم که اسرائیل در حملات سایبری دست بالا را داشته باشد، چرا که ایران توانایی بسیار زیاد و بالایی در این زمینه دارد. آنها قادر هستند، به زیرساخت های اقتصادی حمله کنند و باعث به وجود آوردن خسارات و لطمات صنعتی به اسرائیل شوند، زیرا اسرائیل نیز مانند آمریکا در زمینه حملات سایبری آسیب پذیر است. 

بائر در ادامه به سی ان ان گفت: ایران سال ها با حملات مواجه بوده و اسرائیل در این مدت اقدام به ترور دانشمندان هسته ای و از کار انداختن سانتریفیوژهای ایران کرده است و تهران نیز در مقام انتقام رو به حمله آورده و هر روز بهتر و بهتر می شود و به ما این علامت و پیام را می فرستند که از هرزمانی بهتر شده اند و این جنگ شدت پیدا می کند.

بائر افزود: اسرائیل در واقع با این کار، خود را دچار مشکل و دردسر ساخته. ایران در عراق، سوریه و لبنان نفوذ دارد و هر زمانی که اراده کند، می تواند اسرائیل را هدف قرار دهد، خرابکاری اسرائیل در سانتریفیوژها باعث شد تا ایران بلافاصه از سانتریفیوژهایی با توان بالاتر استفاده کند که اکنون ظرفیت غنی سازی 90 درصدی دارند.

این مامور کنهه کار و سابق سیا به سی ان ان گفت: در واقع خروج "دونالد ترامپ" از توافق هسته ای برای اسرائیل یک فاجعه بود، حال ایرانی ها آمده اند و در صدد انتقام هستند. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


پنج شنبه 11 آذر 1400 - 15:53:47