وداع دختران شهید مدافع حرم با پیکر پدرشان + فیلم

چهار شنبه 10 آذر 1400 - 19:5:34

تهران- الکوثر: مراسم وداعی جانسوز با پیکرهای مطهر دو شهید مدافع حرم از لشکر فاطمیون بعد از گذشت 5 سال از شهادتشان بعد از ظهر امروز چهارشنبه 10 آذرماه 1400 در معراج شهدای تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، شهیدان غلامرضا جعفری و علی میرزایی هر دو مهاجر افغانستانی و ساکن شهرستان ورامین بودند که در سال 1395 در خان‌طومان به شهادت رسیدند اما پیکرهای پاکشان در منطقه ماند و 5 سال مفقودالاثر شدند. حالا با بازگشت این پیکرهای مطهر به کشور، خانواده‌های آنان توانستند ساعاتی با عزیزشان دیدار کنند. این وداع طی مراسمی با حضور پدران و مادران، خواهران و برادران، فرزندان و بستگان شهدا برپا بود و ذکر مصیبت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) زینت بخش این محفل بود.

شهید میرزایی هنگام شهادت 21 سال داشت. هنوز ازدواج نکرده بود و حالا برادرهای کوچکش با اشک‌های زلالشان در کنار مادر و پدر بدرقه‌اش می‌کردند. او ساکن پاکدشت بود و وقتی پدر و مادرش در افغانستان بودند تصمیم گرفت راهی سوریه شود.

اما شهید جعفری، 34 سال داشت و دارای سه دختر بود. دختران او حالا در وداع با پدر در معراج زبان گرفته‌اند و هر کدام با روش خود با پدر صحبت می‌کنند. غلامرضا در ایران به دنیا آمد و بزرگ شد و خانواده تشکیل داد اما زندگی کردن با شیرینی دخترها را به سوریه رفتن ترجیح نداد و شهادت نصیبش شد. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


چهار شنبه 10 آذر 1400 - 19:5:39