سازمان حج و زیارت خبر داد ؛

آغاز اعزام محدود زائران به سوریه

دو شنبه 8 آذر 1400 - 18:42:57
 آغاز اعزام محدود زائران به سوریه

تهران - الکوثر : درجلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعلام شد که اعزام محدود زائران ایرانی به سوریه در هفته های آینده آغاز می شود.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.
در این جلسه آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت پیگیری های صورت گرفته در تهران را با توجه به صورتجلسه امضاشده با طرف سوری برای اعزام زائران ایرانی به دمشق تشریح کرد و پس از تبادل نظر درباره نحوه اعزام و بسته های زیارتی اعلام شد که اعزام مشتاقان زیارت حرم مطهر حضرت زینب (س) و حرم مطهر حضرت رقیه (س) به صورت محدود در هفته های آینده آغاز می شود.

حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی معاون امور عتبات عالیات گفت : در این مرحله برای اعزام زائران به دمشق تنها از فرودگاه امام خمینی(ره) برنامه ریزی شده است.این جلسه با گزارش معاون امور عتبات عالیات و آقای حمید رضا محمدی مدیرکل دفتر برنامه ریزی، پذیرش و اعزام زائران عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در خصوص ترکیب نیرو و وظایف دفتر نمایندگی این سازمان درعراق و ستادهای مستقر در کربلا، نجف و کاظمین ادامه یافت و حجت الاسلام والمسلمین نواب تاکید کرد: به تمام مواردی که در اسکان، تغذیه، حمل و نقل و... به کاهش هزینه ، صرفه جویی و تسهیل سفر زائران به عتبات عالیات منجر خواهد شد باید توجه کرد و حسن انجام ماموریت نیروها نیز مدنظرقرار گیرد.رئیس سازمان حج و زیارت هم در این زمینه اظهار داشت: اعزام زائران به اعتاب مقدسه در عراق ادامه خواهد یافت و تعداد استان هایی که وارد این چرخه شده اند درحال افزایش است .


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
اینستاگرام instagram.com/alkawthar.tv
 


دو شنبه 8 آذر 1400 - 19:19:36