درخواستها برای مداخله آیت الله سیستانی در بحران نتایج انتخابات عراق

دو شنبه 8 آذر 1400 - 16:4:6
درخواستها برای مداخله آیت الله سیستانی در بحران نتایج انتخابات عراق

تهران - الکوثر : منابع رسانه ای از درخواست رئیس جریان الحکمه و دبیرکل عصائب اهل الحق عراق برای دیدار با مرجع عالیقدر شیعیان این کشور درباره بحران انتخابات خبر دادند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، «عمار الحکیم» رئیس جریان الحکمه عراق درخواست فوری برای دیدار با «آیت الله سید علی سیستانی» مرجع عالیقدر شیعیان این کشور داده است تا ایشان نقشه راهی برای خروج از بحران نتایج انتخابات عراق ارائه دهد.

براساس این گزارش، احتمالا دیدار عمار الحکیم با آیت الله  سیستانی به زودی  و به دور از چشم رسانه‌ها و به صورت شخصی برگزارخواهد شد و الحکیم، مرجعیت دینی را در جریان طرح خود برای حل بحران نتایج انتخابات قرار خواهد داد تا ایشان نیز نظر خود را ارائه دهد.

«قیس الخزعلی» دبیرکل عصائب اهل الحق عراق نیز صراحتا، مداخله آیت الله سیستانی در بحران نتایج انتخابات پارلمانی اخیر و روشن کردن مفصل موضوع بعد از رسیدن عراق به این وضعیت خطرناک را خواستارشده است.

پیشتر هم برخی شخصیت‌های سیاسی عراق درخواست دیدار با مرجعیت شیعیان را در راستای حل بحران انتخابات پارلمانی  دراین کشور داده بودند که پذیرفته نشد.

پس از برگزاری انتخابات عراق در 15 اکتبر،  اعلام نتایج این انتخابات ، با مخالفت گسترده بسیاری از جریان‌های سیاسی عراقی روبه رو شد؛ نتایجی که با طرح اتهام دستکاری و تقلب از سوی برخی گروه‌های سیاسی به اعتراضات خیابانی در برخی شهرهای عراق و عمدتا در ورودی‌های منطقه الخضرا بغداد منجر شد.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


دو شنبه 8 آذر 1400 - 16:4:15

دسته بندی :