شرط جدید عربستان برای عمره گزاران در حرمین شریفین

یک شنبه 18 مهر 1400 - 12:32:42
شرط جدید عربستان برای عمره گزاران در حرمین شریفین

تهران - الکوثر : وزارت حج و عمره عربستان شنبه شب اعلام کرد، مجوز ادای فریضه حج و عمره در حرمین شریفین تنها برای کسانی صادر خواهد شد که دو دُز واکسن مورد تأیید سعودی را دریافت کرده باشند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، وزارت حج و عمره عربستان تصریح کرد، این تصمیم در راستای حفظ سلامتی عمره گزاران، نمازگزاران و زائران مسجد الحرام و مسجد النبی براساس دستورالعمل وزارت بهداشت عربستان و به منظور اجرای پروتکل‌های پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلا به کرونا اتخاذ شده است.

وزارت حج و عمره عربستان افزود، میهمانان سرزمین وحی که مجوز ادای مناسک عمره، نماز یا زیارت را رزرو کرده‌اند اما دو دُز واکسن خود را دریافت نکرده‌اند، برای جلوگیری از لغو مجوز ادای مناسک، باید دٌز دوم را ۴۸ ساعت پیش از صدور مجوز دریافت کنند.

عربستان پیشتر ادای مناسک عبادی در «مسجد الحرام» و «مسجد النبی» را تنها مشروط به دریافت واکسن مورد تایید این کشور کرده بود.

براساس گزارش برخی منابع خبری، مقامات سعودی روزانه ۶۰ هزار و ماهانه تقریبا ۲ میلیون عمره گزار را پذیرش خواهند کرد.

عربستان مردادماه گذشته از پذیرش زائران ۳۳ کشور جهان از جمله ایران برای ادای مناسک «حج عمره» خودداری کرده بود.

دولت ریاض سال گذشته انجام مناسک حج عمره را پس از تقریبا ۷ ماه تعطیلی به دلیل شیوع «ویروس کرونا» از سرگرفت و تقریبا روزانه به ۲۰ هزار عمره گزار یعنی ماهانه ۶۰۰ هزار نفر، اجازه ورود به مسجد الحرام را داد.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


یک شنبه 18 مهر 1400 - 11:38:6