خطیب مسجدالأقصی : نیایش یهودیان در مسجدالأقصی خطرناک‌ترین تصمیم است

شنبه 17 مهر 1400 - 17:53:37
خطیب مسجدالأقصی : نیایش یهودیان در مسجدالأقصی خطرناک‌ترین تصمیم است

تهران - الکوثر : شیخ عکرمه صبری،درباره خطرات صدور مجوز برای برگزاری نیایش یهودیان در صحن‌های این مسجد مقدس هشدار داد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، شیخ «عکرمه صبری» خطیب مسجدالأقصی روز شنبه با اشاره به خطرات اعطای مجوز برگزاری نیایش یهودیان در صحن‌های این مسجد مقدس گفت، این تصمیم فرصتی را برای صهیونیست‌ها برای ورود غیرقانونی به مسجدالأقصی فراهم می‌کند.

خطیب مسجدالاقصی تاکید کرد، خطر این تصمیم در مشروعیت‌بخشی به نیایش یهودیان تحت حمایت قانونی است که به صهیونیست‌ها این فرصت را می‌دهد که هر زمان خواستند وارد مسجدالأقصی شوند.

خطیب مسجدالاقصی با اشاره به اینکه طرح رژیم صهیونیستی برای سیطره بر مسجدالأقصی از سال‌ها پیش وجود داشت، گفت، این رژیم اجرای سیاست مذکور را با سوء استفاده از غفلت کشورهای عربی و اسلامی آغاز کرده است.

دادگاه رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی سه‌شنبه گذشته در حکمی بی‌سابقه حق برگزاری نیایش یهودیان در صحن‌های مسجد الاقصی را به رسمیت شناخته بود.

بر اساس حکم این دادگاه، حضور تعداد محدودی از نیایشگران یهودی در صحن مسجد الاقصی مشروط به اینکه نیایش آن‌ها در سکوت برگزار شود، جرم محسوب نمی‌شود.

گروه‌های مقاومت فلسطین این تصمیم دادگاه رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و درباره پیآمدهای آن هشدار دادند و پس از آن دادگاه این رژیم روز جمعه (دیروز) در حکم جدیدی از تصمیم خود عقب‌نشینی کرد.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


شنبه 17 مهر 1400 - 17:53:52

دسته بندی :