دو مدال برنز کشتی گیران ایرانی در رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان

شنبه 17 مهر 1400 - 9:4:41
دو مدال برنز کشتی گیران ایرانی در رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان

تهران - الکوثر : نمایندگان وزن‌های ۷۷ و ۸۲ کیلوگرم ایران، در پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان در نروژ مدال برنز گرفتند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، محمدعلی گرایی و پژمان پشتام نمایندگان وزن‌های ۷۷ و ۸۲ کیلوگرم ایران  در پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان در اسلو نروژ ، روز جمعه با غلبه بر حریفان خود  مدال برنز گرفتند.

 

«محمدهادی ساروی» و «علی‌اکبر یوسفی» فرنگی‌کاران ایرانی اوزان ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم ایران نیز به فینال رقابت‌های جهانی سال ۲۰۲۱ در نروژ راه یافتند.

محمدهادی ساروی دارنده مدال برنز المپیک در وزن ۹۷ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۴ آرتور سارگسیان قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از روسیه  را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر یک گئورگی ملیا از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.  وی در این مرحله مقابل نیکولوز کاخلاشویلی دارنده مدال نقره اروپا از ایتالیا با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد.

ساروی در مبارزه فینال باید با آلکس زوک از مجارستان مبارزه کند. زوک نماینده تیم ملی مجارستان در بازی‌های المپیک توکیو بود.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم نیز علی‌اکبر یوسفی دارنده طلای امیدهای جهان پس از استراحت در دور اول ، در دور دوم با نتیجه ۶ بر یک داوید اوواسپیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۲ بر  یک اسکار مارویک از نروژ را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در مبارزه نیمه نهایی به مصاف یاسمانی آکوستا فرناندز دارنده مدال برنز جهان و فرنگی‌کار کوبایی‌الاصل از شیلی رفت و در یک کشتی حساس حریف قدرتمند خود را ۲ بر یک شکست داد و به فینال راه پیدا کرد. 

یوسفی در فینال امروز شنبه به مصاف زورابی گدخوری دارنده مدال برنز اروپا از روسیه می‌رود.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


شنبه 17 مهر 1400 - 9:4:33

دسته بندی :