تنها راه پیروزی در کلام قافله سالار مدافعان حرم +فیلم

جمعه 16 مهر 1400 - 9:21:17

تهران- الکوثر: سردار شهید حسین همدانی در آغاز عملیات کربلای 2 درباره تنها راه پیروزی گفت: تنها چیزی که ضامن پیروزی است، استقامت است، صبر است، صابر بودن است و همدیگر را به این نکات سفارش کنیم.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، سردار شهید حسین همدانی از بزرگ‌ترین فرماندهان جنگ سوریه، نابغه‌ جنگ‌های ناهمتراز در غرب آسیا شناخته می‌شود. این سردار شهید در کنار حاج احمد متوسلیان، شهید محمدابراهیم همت و شهید محمود شهبازی از بنیانگذاران تیپ 27 محمد رسول‌الله (ص) بوده است. 

آنچه در ادامه می‌شنوید، سخنان منتشر نشده از سردار شهید حسین همدانی است که به مناسبت ششمین سال شهادت قافله سالار شهدای مدافع حرم برای نخستین بار منتشر شده است. 

سردار شهید همدانی در هشتم شهریور ماه سال ۱۳۶۵ در بحبوحه عملیات کربلای ۲ در ارتفاع کرو در جمع همرزمانش در اردوگاه تیپ ۱۰۵ قدس درباره تنها را پیروزی بیان داشت: ما در طول جنگ این‌قدر استقامت به خرج دادیم، سال سال استقامت اعلام شد امام فرمود: مردم ما استقامت کردند دشمن عقب‌نشینی کرد و ما پیروز شدیم. هم ما می‌توانیم در صحنه جنگ و در لحظات نبرد این را پیاده کنیم و در نظر داشته باشیم، چون ما وقتی با دشمن روبه‌رو شدیم و دست‌وپنجه نرم کردیم باید بجنگیم، مقاومت کنیم، صابر باشیم، در تمام لحظات، در سختی‌ها، در بودن آتش، در هجوم آتش، در پاتک‌های دشمن و همیشه تصرف یک منطقه آسان‌تر از حفظش است، حفظ منطقه مشکل است و تنها چیزی که ضامن پیروزی است استقامت است، صبر است، صابر بودن است و همدیگر را سفارش کنیم. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


جمعه 16 مهر 1400 - 9:21:29