امامزاده‌ای در دل جنگل

دو شنبه 13 اردیبهشت 1400 - 11:58:11
امامزاده‌ای در دل جنگل

امامزاده میر داود( آرامگاه پیرداود) زیارتگاهی است که برای رسیدن به آن باید یکی از سخت‌رین راه‌های کوهستانی و جنگلی را طی کنی. این امام‌زاده در شهرستان ورزقان استان آذربایجان شرقی و در دل جنگل‌های بکر منطقه ارسباران به نام "حسنو میشه سی" مابین روستای خوینه رود و باللی جا واقع شده است.

تهران- الکوثر:  آستان امامزاده میر داود در شهرستان اهر، شهر ورزقان و در روستای ونستان قرار دارد. این بقعه در بین جنگل های زیبا و سرسبز منطقه واقع شده و به علت عدم جاده مناسب و صعب العبور بودن مسیر منتهی به امامزاه تردد فقط در فصل های گرم سال؛ آن هم به سختی انجام می گیرد. بقعه به مساحت تقریبی 100 متر مربع بوده و با استفاده از سنگ و ملاط و چوب اجرا شده است.

زائران این امامزاده بیشتر از روستاهای ونستان و روستای همجوار است. ما به علت عدم وجود راهنما موفق به زیارت بقعه از نزدیک نشدیم و به زیارت آن از فاصله نیم کیلومتری اکتفا نمودیم.

السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اَشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.

سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.

🔰 مطالب پیشنهادی دیگر:

امامزاده شاهزاده محمد با بقعهای زیبا در کویر
حرم امامزاده اسحاق (ع) در طبیعتی زیبا بر بام گیلان
زیبای با كرامت
پيامبران خفته در ايران
مسجد شعیا و امامزاده اسماعیل؛ نخستین مسجد اصفهان در دل امامزاده

امامزاده سید محمد نوربخش کجاست؟
 امامزاده یحیی، مردی از تبار سید الساجدین (ع)


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
اینستاگرام instagram.com/alkawthar.tv
از صفحه گردشگری الکوثر فارسی دیدن کنید


دو شنبه 13 اردیبهشت 1400 - 10:16:9

نظرات

* باقیمانده : (1000) حرف

نظرات کاربران

جهت مشاهده نظرات کلیک نمایید