ارتباط سرکرده‌های القاعده در عدن و مأرب یمن با آمریکا

دو شنبه 6 اردیبهشت 1400 - 12:2:14
ارتباط سرکرده‌های القاعده در عدن و مأرب یمن با آمریکا

تهران- الکوثر: وزارت کشور دولت نجات ملی یمن اعلام کرد که ارتباط سرکرده‌های القاعده در عدن و مأرب با یکدیگر و تماس‌های آنان با آمریکا رصد شد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، به نقل از شبکه خبری المسیره، «عبدالخالق العجری» سخنگوی وزارت کشور دولت نجات ملی یمن از ارتباط سرکرده‌های القاعده در استان‌های عدن و مأرب با یکدیگر و تماس با آمریکا خبر داد.

او گفت: سرویس‌های اطلاعاتی وزارت کشور افراد آگاه زیادی را داخل نیرو‌های متجاوز در مارب برای رصد تحرکات دشمن دارد.

العجری افزود: سرکرده‌های القاعده در عدن از مدت‌ها قبل با سرکرده‌های القاعده در مارب با هدف تقویت کنترل به اصطلاح القاعده بر مارب در تماس بوده اند.

سخنگوی وزارت کشور یمن اعلام کرد: بیش از ۸۵ عنصر و سرکرده به اصطلاح القاعده وجود دارد که بسیاری از آن‌ها ارتباط مستقیمی با خارج از کشور دارند و طی مراحل قبلی به صفوف متجاوز پیوسته‌اند.

او تاکید کرد: ارتباط القاعده در یمن با آمریکا دیگر برای کسی مخفی نیست.

سازمان اطلاعات و امنیت دولت نجات ملی یمن پیشتر با انتشار گزارشی از فعالیت گسترده تروریست‌های القاعده در استان مأرب به نفع ائتلاف سعودی پرده برداشت.

بر اساس این گزارش، تروریست‌های القاعده تشکیلاتی موسوم به «ولایت مأرب» در این استان به راه انداخته‌اند و همانطور که پیشتر اعلام کرده بودند در حال جذب نیرو برای پیوستن به ائتلاف سعودی هستند.

«ابوالحسن المصری»، سرکرده گروه تروریستی القاعده در استان مأرب پیشتر با انتشار ویدئویی خواهان پیوستن نیرو‌ها و افراد به ائتلاف سعودی- اماراتی در جنگ علیه انصارالله و ارتش یمن در جبهه مأرب شد.

پیش از این، «محمد عبدالسلام» سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن، اعلام کرده بود اتفاقات مارب بخشی از نبرد ملی برای آزادسازی کشور است و در برابر ادامه تجاوز و محاصره، ملت یمن برای ادامه مقابله و رویارویی تا آزادسازی هر وجب از خاک اشغالی عزم خود را جزم کرده است. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


دو شنبه 6 اردیبهشت 1400 - 11:59:6

دسته بندی :