توسط ائتلاف متجاوز سعودی صورت گرفت:

بمباران انبارهای غلات در بندر صلیف یمن

دو شنبه 2 فروردین 1400 - 17:55:12
بمباران انبارهای غلات در بندر صلیف یمن

تهران - الکوثر: رسانه‌های خارجی از بمباران انبارهای غلات در بند صلیف یمن توسط ائتلاف متجاوز سعودی و زخمی شدن ۶ کارگر خبر دادند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، به نقل از المسیره، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز به یمن به سرکردگی عربستان سعودی در تازه‌ترین جنایات خود انبارهای غلات در بند صلیف یمن را بمباران کردند. 

سازمان ملل متحد در این رابطه گزارش داد که ائتلاف سعودی بندر صلیف و محل نگهداری غلات در شمال الحدیده را هدف حملات هوایی قرار داده است.

در این حمله دو راکت به یک انبار و واحدهای مسکونی متعلق به یکی از شرکت‌های تولید مواد غذایی اصابت کرد و ۶ کارگر مجروح شدند.

سازمان بنادر دریای سرخ دولت نجات ملی یمن هدف قرار گرفتن مراکز حیاتی بندر صلیف در الحدیده را نقش آتش توافق سوئد درباره الحدیده دانست و اعلام کرد: جنگنده‌های سعودی تاسیسات شرکت صنایع غذایی در صلیف را بمباران کردند. ما متجاوزان و سازمان ملل را مسئول کامل تبعات بمباران مراکز حیاتی و ادامه توقیف کشتی‌های حامل سوخت یمن می دانیم.

همچنین وزارت صنایع دولت نجات ملی یمن هم بمباران سیلوها و صنایع غذایی در صلیف را محکوم و اعلام کرد: بمباران زیرساخت‌ها از جمله کارخانجات و تاسیسات صنعتی و تجاری به مثابه جنایت جنگی و جنایت ضد بشری است.

وزارت صنایع یمن اعلام کرد: بمباران مرکز تهیه آرد و گندم در «صلیف» در راستای جنگ اقتصادی علیه ملت یمن و نابودی روزی این ملت است. ما از سازمان ملل و همه سازمان‌های بین المللی بشری می‌خواهیم که به کشورهای عضو ائتلاف برای هدف قرار نگرفتن مراکز تجاری و صنعتی فشار وارد کنند.

این وزارتخانه ضمن درخواست از بخش خصوصی برای مشارکت در تامین غذا و دارو ملت یمن از سازمان ملل و همه سازمان های بشردوستانه خواست که به ائتلاف سعودی برای هدف قرار ندادن مراکز تجاری و صنعتی فشار وارد کنند زیرا هدف قرار دادن این مراکز به مثابه قطع روزی ملت یمن است.

اتاق بازرگانی و صنایع دولت نجات ملی یمن هم بیان کرد: ما بمباران مراکز غذایی در صلیف را محکوم می‌کنیم. این بمباران به ویرانی ساختمان شرکت منجر شده است. شرکت «ییفیکو» که از سوی جنگنده‌های ائتلاف سعودی بمباران شد روزانه ۱۵ هزار کیسه آرد و ۵۰ هزار کیسه گندم تولید و در همه استان‌های یمن توزیع می‌کرد.

در بیانیه اتاق بازرگانی یمن آمده است: توقف فعالیت این شرکت و نرسیدن گندم و آرد به ملت یمن تبعات فاجعه باری به دنبال خواهد داشت. ما از همه سازمان‌ها و کشورها می‌خواهیم که به ائتلاف سعودی به منظور دور نگه داشتن تاسیسات تجاری و صنعتی از بمباران فشار وارد کنند.


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
اینستاگرام instagram.com/alkawthar.tv


دو شنبه 2 فروردین 1400 - 13:19:54