رهبر انصارالله: پیروزی حزب‌الله بر دشمن اسرائیلی پیروزی عظیمی بود

چهار شنبه 20 اسفند 1399 - 17:7:42
رهبر انصارالله: پیروزی حزب‌الله بر دشمن اسرائیلی پیروزی عظیمی بود

تهران- الکوثر: رهبر جنبش انصارالله یمن ضمن اشاره به توانمندی‌های جنبش حزب‌الله لبنان، تأکید کرد که پیروزی این جنبش بر دشمن صهیونیستی در سال 2000 میلادی پیروزی عظیمی برای تمام امت بود.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، «سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن، امروز (چهارشنبه)، در سخنرانی خود درباره شهادت شهید «حسین بدرالدین الحوثی» رهبر سابق این جنبش، به پیروزهای جنبش حزب‌الله لبنان علیه دشمن صهیونیستی پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه «المسیره»، رهبر انصارالله یمن ضمن تمجید از اقدامات رهبر سابق این جنبش، گفت: «پیروزی حزب‌الله بر دشمن اسرائیلی در سال ۲۰۰۰، پیروزی عظیمی برای تمام امت بود بر زندگی این امت و زنده کردن امید مردم تأثیر داشت».

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی افزود: «دشمنان به اهمیت پیروزی حزب‌الله در لبنان پی بردند و برای جلوگیری از آن و تثبیت سیطره خود بر دیگر کشورهای امت ما دست به کار شدند».

رهبر انصارالله یمن ادامه داد: «دشمنان امت، سعی کردند مانعی روانی و فرهنگی در برابر الگوی حزب‌الله ایجاد کنند؛ حزب‌اللهی که مجسم کننده یک مقاومت مردمی قادر به رقم زدن پیروزی، استقلال و آزادی است».

او همچنین هشدار داد: «آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها می‌خواهند که امت ما در وضعیتی شکننده و تسلیم شده و همچنین در محیطی آزاد و بدون مانع برای دسیسه‌های آنها باقی بمانند».

سید عبدالملک بدر الدین الحوثی تأکید کرد که حزب‌الله الگویی از مقاومت مردمی موفق ارائه کرد؛ الگویی که پیروزی به همراه داشت و دشمنان را به تحرک برای تخریب آن کشاند.

رهبر انصارالله یمن در ادامه اظهارات خود خطری دیگر را یادآورد شد و آن تلاش دشمن برای درگیر کردن امت اسلامی با تکفیری‌ها بود و در این خصوص گفت:‌ «دشمنان امت سعی کردند که با استفاده از فتنه‌های فرقه‌ای این امت را از درون از هم بپاشند و جهت قطب‌نما را از آمریکا و دشمن اسرائیلی به سمت [امور] داخلی کشورهای اسلامی تغییر دهند».

وی همچنین خاطر نشان کرد که تمام تشکیلات گروه‌های تکفیری ابزار اصلی اجرای طرح آمریکایی-غربی-صهیونیستی بودند همانطور که در یازده سپتامبر رخ داد.

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی با اشاره به اینکه گروه‌های تکفیری در خدمت رژیم صهیونیستی عمل می‌کنند، گفت:‌ «القاعده در ایران، سوریه، عراق، لبنان، یمن، خلیج فارس، مصر، مغرب، آفریقا و اروپا به استثنای موجودیت دشمن اسرائیلی جنایت کردند و در موازات با تحرکات تکفیری‌ها، تحرکات آمریکایی-غربی برای فریب مردم آن هم تحت عنوان مبارزه با تروریسم قرار دارد».

رهبر انصارالله یمن همچنین تأکید کرد که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نیز از اقدامات آمریکا به دور نیستند؛ آمریکا زمان استفاده از آنها را به تعویق انداخته تا در سایه هدف قرار دادن دیگر کشورها، سوءاستفاده از آنها را آغاز کند.

او در این خصوص گفت:‌ «آمریکایی‌ها برخورد نظامی با برخی کشورها را به تعویق انداخته‌اند؛ با این حال، آنها را از نظر اقتصادی، سیاسی و رسانه‌ای هدف قرار می‌دهد. یمن جزء کشورهایی است که در صدر طرح آمریکا هدف این حملات قرار گرفته است خود آمریکایی‌ها اذعان کرده‌اند. آنها یمن را پس از افغانستان، عراق و در فهرست اهداف خود قرار دادند».

رهبر انصارالله یمن با اشاره به منابع سرشار و موقعیت استراژیک یمن، اقدام آمریکا در هدف قرار دادن این کشور را خطرناک و فراگیر خواند و خواستار مسئولیت پذیری مردم در مقابله با تهدید شد.

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی در ادامه با اشاره به اینکه فطرت انسانی تسلیم شدن را بر نمی‌تابد، تأکید کرد که ملت‌های آزاده و حتی غیرمسلمانی چون ویتنام، کوبا، کره‌شمالی و ونزوئلا نیز این موضوع را بر نمی‌تابند.

وی افزود: «آمریکا نیاز ندارد که برخی کشورها را اشغال کند بلکه قدرت آنها را تحت کنترل خود در می آورد و در مواضع راهبردی خاک آن کشورها پایگاه نظامی احداث می‌کند که این در یمن رخ داد. آمریکایی‌ها تحت عنوان آموزش ارتش با تعداد زیاد و سپس با پایگاه‌های نظامی وارد یمن شدند؛ پایگاهایی که به صنعاء نیز رسیدند».


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
اینستاگرام instagram.com/alkawthar.tv
 


چهار شنبه 20 اسفند 1399 - 17:7:33